Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Serisiyle Gündem Olan Enerji Şirketinden Temettü Kararı!

Hissesinin Mart ve Nisan aylarındaki tavan hareketleri dikkat çeken Akenerji, genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Tavan Serisiyle Gündem Olan Enerji Şirketinden Temettü Kararı!
HABER GİRİŞ

Hissesinin 14 Mart 2024’te başladığı tavan hareketlerini Nisan ayına da taşıyarak bu süreçte güçlü bir yükseliş gerçekleştirdiği Akenerji Elektrik Üretim A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da AKENR koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yönetim kurulunun kar payı dağıtılmaması yönündeki teklifinin genel kurulda kesinleştiği bilgisi verildi.

Açıklamada, vergi usul kanunu hükümleri çerçevesinde düzenlenmiş olan 2023 yılına ait mali tablolarda zarar olduğu için kar dağıtımı yapılmamasına ilişkin yönetim kurulu teklifinin genel kurulda oy çokluğu ile kabul edildiği ifade edildi.

Akenerji Temettü Dağıtmama Kararını Duyurdu
Kaynak: KAP

Ek açıklama kısmında şu ifadeye yer verildi: “Şirketimizin 03 Mayıs 2024 tarihinde yapılan 2023 yılına ait olağan genel kurul toplantı sonucunun 6. maddesi uyarınca yönetim kurulunun 2023 yılına ait kar dağıtım teklifinin aynen kabulüne oy çokluğu ile karar verilmiştir.”

Mart ayı içinde 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayan şirket, 2023 genelinde, bir önceki yılın 12 aylık dönemine kıyasla net karını yüzde 139 artırmıştı.

GCM Yatırım Banner

AKENR Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,67 değer kazancıyla haftanın son işlem gününü 10.276,88 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirirken, AKENR hisseleri endeksle ters yönde hareket etti etti ve sert düştü.

Yıllık zirvesi 28,6 TL olan hisseler, günlük bazda yüzde 7,4‘lük düşüşle 17,7 TL seviyesinden günü tamamladı.

AKENT Fiyatı Bugün Sert Düştü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Akenerji hisseleri, aylık ve yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 15,6 ve yüzde 345 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.