Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İş Bankası’nın 5 Milyar TL’lik Borçlanma Aracı İhracına Onay Geldi

SPK, İş Bankası’nın borçlanma aracı ihraç başvurusuna onay verirken, bankanın hisseleri alıcılı seyrediyor.
İş Bankası’nın 5 Milyar TL’lik Borçlanma Aracı İhracına Onay Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye İş Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ihraç tavanına ilişkin bildirimde bulundu.

Banka daha önce 5 milyar TL tutara kadar, ilgili mevzuat uyarınca ilave ana sermaye ve katkı sermaye hesaplamasına dahil edilmesi için gereken şartları haiz, yurt içinde, TL cinsinden farklı tutar vade ve faizlerde, tertipler halinde borçlanma aracı ihraç edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapmıştı.

Bugün yapılan açıklamada ise 23.12.2021 tarihinde söz konusu başvurunun onaylandığı belirtildi.
İş Bankası Hisse 7,92 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Banka hisselerinin performansına baktığımızda, yılı kazançlı bitirmeye hazırlandığını görmekteyiz. Hisseler son kapanışını 7,77 liradan yaptı. Bugün 7,76’dan açıldıktan sonra 7,93’e kadar yükseldi.

Saat 12.27 itibarıyla 7,92 liradan işlem görüyor. Gün içi en yükseğe yakın seyreden C grup hisseler (ISCTR), %1,80 artışla fiyatlanıyor. Geçen hafta Türk hisse senetlerinde görülen sert satış dalgası bankacılık hisselerinde nispeten daha ılımlı oldu.

İş Bankası hisseleri 7,21 – 8,32 arasında hareket ederek haftalık bazda %4,07 oranında yükseldi. Aylık dönemde en düşük 6,52, en yüksek 9,46 seviyesi kaydedildi. Yatırımcısına getirisi %18 oldu. Yıllık 4,52 – 9,46 arasında seyreden hisselerin değişimi %19,48 artışı işaret ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu