Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de İşsizlik Mayıs Döneminde %4,8’e Yükseldi

Artan varyant mücadelesiyle dikkat çeken İngiltere’de üç aylık işsizlik yüzde 4,8'e yükseldi.
İngiltere’de İşsizlik Mayıs Döneminde %4,8’e Yükseldi

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi Mart-Mayıs 2021 döneminde işsizliğin yüzde 4,8’e yükseldiğini açıkladı.

Beklenti yüzde 4,7’de sabit kalması yönündeydi.

İngiltere’de işsizlik oranı Nisan 2021’e kadar olan üç ayda yüzde 4,7’ye gerilemiş ve bu Haziran-Ağustos 2020 döneminden sonra en düşük oran olmuştu.

Bu arada Mayıs ayına kadar ola istihdam oranı yüzde 75,2’den yüzde 74,8’e, işgücüne katılma oranı da yüzde 79’dan yüzde 78,7’ye geriledi.
İngiltere İşsizlik Mayıs
Kaynak: ONS

Birçok koronavirüs kısıtlamasının gevşetilmesiyle birlikte toplam çalışılan saat çeyrekte arttı, ancak yine de pandemi öncesi seviyelerin altında kaldı.

İngiliz şirket bordrolarındaki çalışan sayısı, koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana en büyük artışla 356 bin arttı. İşten çıkarma oranı çeyrekte azaldı ve pandemi öncesi seviyelere döndü. Mart-Mayıs 2021 arasında ortalama toplam ücretteki büyüme (primler dahil) yüzde 7,3 ve ikramiyeler hariç yüzde 6,6 oldu.

Mayıs 2021’de sona eren üç ay için, Birleşik Krallık’taki en yüksek istihdam oranı tahmini Güney Doğu’da (%77,7) ve en düşük tahmin yüzde 70,3’le Kuzey İrlanda’daydı. Kuzey Batı, bir önceki yıla göre en büyük değişikliği 2,3 puanlık düşüşle gördü.

Mayıs 2021’de sona eren üç ay için, Birleşik Krallık’taki en yüksek işsizlik oranı tahmini Londra’da (%6,5) ve en düşük olanı Kuzey İrlanda’daydı (%3,6). Londra ve Galler, geçen yılın aynı dönemine göre en büyük değişikliği 1,2 puanlık artışla gördü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum