Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de İşsizlik Kasım-Ocak Döneminde %5’e Geriledi

İngiltere’de işsizlik, Kasım ile Ocak dönemini ifade eden son çeyrekte beklentileri yense de son yılların en yükseğinde kalmaya devam etti.
İngiltere’de İşsizlik Kasım-Ocak Döneminde %5’e Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere işsizlik oranı, 2021’in Ocak ayına kadar üç ayda %5’e gerileyerek piyasa tahminlerini hafifçe geride bıraktı. Yine de işsizlik oranı 5 yıldır görülmeyen seviyelere yakın olmaya devam etti.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre ülkedeki genel işsizlik oranı bir önceki 3 aylık döneme göre yüzde 0,1 ve yıllık bazda yüzde 1,1 arttı.

16 yaş ve üzeri kişiler için Kasım 2020-Ocak 2021 arası dönemindeki işsizliği ölçen veri yüzde 5’e işaret etti.
İngiltere İşsizlik %5
Kaynak: ONS

Erkekler için tahmini işsizlik oranı yüzde 5,2 oldu. Bu, bir önceki yıla göre 1,1 puan daha yüksekken bir önceki çeyreğe göre 0,1 puan daha düşük gerçekleşti.

Kadınlar için tahmini işsizlik oranı yüzde 4,7 olarak belirtildi. Bu, bir önceki yıla göre 1,1 puan daha yüksek ve bir önceki çeyreğe göre 0,2 puan daha yüksek geldi.

İşsizlik oranının aylık ve haftalık tahminleri, oranın Ocak 2021’de biraz düştüğünü gösterdi. Kasım 2020 ile Ocak 2021 arasında tahminen 1,70 milyon kişi işsizdi. Rakam, bir önceki yılın aynı dönemine göre 360.000 ve üç aylık dönemde 11.000 kişi artışı temsil etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu