Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’nin Hizmet Ekonomisi Mart’ta Büyümeye Döndü

Aşılama ve yeniden açılma hamleleriyle toparlanma umutlarını artıran İngiltere için Mart ayı PMI verileri açıklandı.
İngiltere’nin Hizmet Ekonomisi Mart’ta Büyümeye Döndü

IHS Markit/CIPS İngiltere Hizmet ve Kompozit PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) açıklandı. Nihai verilere göre İngiltere Hizmet PMI Mart’ta 56,3 oldu. Önceki tahmin 56,8’e işaret etmişti.

Kompozit PMI da 56,4 oldu. Önceki tahmin 56,6 olmuştu. Böylelikle her iki okuma da aşağı yönlü revize edildi. Ancak revizyonlar, güçlü büyüme olduğu gerçeğini değiştirmedi.

İngiltere hizmet sağlayıcıları, Mart ayında iş koşullarında güçlü bir toparlanma bildirdi. Bu, aktivite, yeni siparişler ve istihdam faktörlerinin hepsinin iyileşmesiyle gerçekleşti.

İngiltere Hizmet Kompozit PMI Mart 2021
Kaynak: IHS Markit

Mart ayında yenilenen iş yaratma, salgının başlamasından bu yana hizmet sektörü genelinde personel sayısının ilk genel artışını temsil etti. Kısıtlama önlemlerinin hafifletilmesi yıl görünümü için iş beklentilerine katkı sağlayan başka bir etken oldu.

Anket panelinin yaklaşık %66’sı bu dönemde faaliyette bir artış öngörürken, yalnızca %8’i düşüş öngördü. Bu, Aralık 2006’dan bu yana en güçlü iyimserliğin sinyalini verdi.

IHS Markit/CIPS İngiltere Hizmet PMI, yedi ayın en hızlı çıktı genişleme oranına işaret etti. IHS Markit/CIPS İngiltere Kompozit PMI da 2021’in ilk genişlemesini kaydetti. Üstelik son okuma, altı aydır en güçlü çıktı büyüme oranına işaret etti.

IHS Markit’te Ekonomi Direktörü olan Tim Moore, kilitleme kısıtlamalarının hafifletilmesine yönelik yol haritasına duyulan güvenin yeni siparişler için güçlü bir artış sağlarken İngiltere hizmet sağlayıcılarının Mart ayında büyüme moduna geri döndüğünü söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum