Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbul’a Kötü Haber: Ekmeğe Büyük Zam

İstanbul Ticaret Odası, üreticilerin artan maliyetleri çerçevesinde ekmek fiyatlarının yüzde 31,25 oranında artmasına karar verdi. İşte detaylar;
İstanbul’a Kötü Haber: Ekmeğe Büyük Zam
HABER GİRİŞ

Yüksek yaşam maliyetleri ile boğuşan İstanbullulara bir kötü haber de İstanbul Ticaret Odası’ndan (İTO) geldi. Mayıs ayı meclis toplantısında alınan kararla ekmek fiyatları artacak.

İTO üyesi fırınların ekmek fiyat tarifelerinin belirlenmesi için gerçekleştirilen toplantıda alınan kararla İstanbul’da 200 gram ekmeğin azami fiyatı yüzde 31,25 zamla 10 TL’ye yükseldi.

Meclise oylamaya sunulan kararda ekmeğin girdi maliyeti arasında yer alan un, maya gibi hammaddelerin yanı sıra işçilik ve enerji maliyetlerinde yaşanan artışlar sonucunda işletmelerin artan maliyetler karşısında sıkıntı yaşadığı belirtildi. Bu kapsamda 1 kilogram ekmeğin azami fiyatının 50 TL, 200 gram ekmeğin azami fiyatının 10 TL olarak belirlenmesi hususunun 81 sayılı toplantıda kabul edildiği paylaşıldı.

2023 Aralık ayında ekmek fiyatları için azami fiyat 8 TL olarak belirlenmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın