Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Borçlanma Eylül’de 21,8 Milyar Sterline Yükseldi

İngiltere’nin Eylül 2021 dönemine ilişkin borçlanma istatistikleri açıklandı.
İngiltere’de Borçlanma Eylül’de 21,8 Milyar Sterline Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) 2021’in dokuzuncu ayına ilişkin borçlanma verilerini açıkladı.

Rapora göre Eylül’de kamu sektörü net borçlanmasının 21,8 milyar sterlin olduğu tahmin edildi. Beklenti 22,6 milyar sterlin yönündeydi.

Ağustos’ta kamu sektörü net borçlanması, 20,5 milyar sterlin olmuş, bir önceki yıla göre 5,5 milyar sterlin azalmıştı.
İngiltere Kamu Sektörü Net Borçlanması
KAYNAK: ONS

İngiltere kamu sektörü net borçlanması Eylül’de aylık kayıtların başladığı 1993 yılından bu yana ikinci en yüksek Eylül borçlanmasını işaretledi.

Yine de 22,6 milyar sterlin yönündeki tahminlerden az geldi. Merkezi hükümet gelirlerinin 62,3 milyar sterlin, yani Eylül 2020’den 6,2 milyar sterlin fazla olduğu tahmin edildi. Harcama, bir yıl öncesine göre 1,3 milyar sterlin daha az olan 84,1 milyar sterlin oldu.

Kamu sektörü net borçlanması 2021 yılının Eylül ayına kadar olan mali yılda 108,1 milyar sterlin olurken bu şimdiye kadarki en yüksek ikinci mali yıl-Eylül borçlanmasını temsil etti.

Rapora göre kamu sektörü bankaları hariç net borç, Eylül sonunda 2,218.9 milyar sterlindi ve bu, 1963’ten bu yana en yüksek oran olan gayri safi yurt içi hasıla yüzde 95,5’ine tekabül ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu