Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de Borçlanma Eylül’de 21,8 Milyar Sterline Yükseldi

İngiltere’nin Eylül 2021 dönemine ilişkin borçlanma istatistikleri açıklandı.
İngiltere’de Borçlanma Eylül’de 21,8 Milyar Sterline Yükseldi

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) 2021’in dokuzuncu ayına ilişkin borçlanma verilerini açıkladı.

Rapora göre Eylül’de kamu sektörü net borçlanmasının 21,8 milyar sterlin olduğu tahmin edildi. Beklenti 22,6 milyar sterlin yönündeydi.

Ağustos’ta kamu sektörü net borçlanması, 20,5 milyar sterlin olmuş, bir önceki yıla göre 5,5 milyar sterlin azalmıştı.
İngiltere Kamu Sektörü Net Borçlanması
KAYNAK: ONS

İngiltere kamu sektörü net borçlanması Eylül’de aylık kayıtların başladığı 1993 yılından bu yana ikinci en yüksek Eylül borçlanmasını işaretledi.

Yine de 22,6 milyar sterlin yönündeki tahminlerden az geldi. Merkezi hükümet gelirlerinin 62,3 milyar sterlin, yani Eylül 2020’den 6,2 milyar sterlin fazla olduğu tahmin edildi. Harcama, bir yıl öncesine göre 1,3 milyar sterlin daha az olan 84,1 milyar sterlin oldu.

Kamu sektörü net borçlanması 2021 yılının Eylül ayına kadar olan mali yılda 108,1 milyar sterlin olurken bu şimdiye kadarki en yüksek ikinci mali yıl-Eylül borçlanmasını temsil etti.

Rapora göre kamu sektörü bankaları hariç net borç, Eylül sonunda 2,218.9 milyar sterlindi ve bu, 1963’ten bu yana en yüksek oran olan gayri safi yurt içi hasıla yüzde 95,5’ine tekabül ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum