Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TBMM Gündemine Fahiş Fiyat ve Kripto Varlıklar Geliyor

Yeni haftada TBMM’de görüşülecek konu başlıkları belli oldu. Gündemde fahiş fiyat ve stokçulukla mücadelenin yanı sıra kripto varlık düzenlemesi var.
TBMM Gündemine Fahiş Fiyat ve Kripto Varlıklar Geliyor
HABER GİRİŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) yeni haftada da mesaisi yüksek enflasyona yönelik olurken, beklenen kripto varlık düzenlemesine çok yaklaşıldı. Meclis, gündemine fahiş fiyat ile mücadele kanun teklifi ve kripto varlıklara ilişkin düzenlemeleri içeren teklifini alacak.

Önceki hafta ülke genelinde kafe ve restoranlar için başlatılan fahiş fiyat boykotunun Meclis gündemine de yansıdığı konuşulurken, yeni haftada AKP grubunun çalışması masaya gelecek.

AKP’nin hazırladığı 23 maddelik kanun teklifi ile Türk Ticaret Kanunu’nda değişiklik görüşmeleri yürütülecek.

Piyasa dengesini bozan ve haksız kazanç elde eden işletmelere ağır yaptırımlar gelecek.

Fahiş fiyat uygulayanlarında idari para cezası 100 bin TL’den 1 milyon TL’ye çıkarken, stokçuluk için rakam 1 milyon TL’den 12 milyon TL seviyelerine kadar yükselecek.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca stokçuluk cezalarında bir yılda 3 kez ceza alan işletmeye 6 güne kadar kepenk kapatma cezası uygulanabilecek. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın