Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri 3 Haftadır Düşen Teknoloji Şirketinden İyi Niyet Anlaşması

MİA Teknoloji A.Ş., KAP üzerinden iyi niyet anlaşması imzaladığını duyurdu. Düşen hisseler anlık yükseldi. Detaylar haberde...
Hisseleri 3 Haftadır Düşen Teknoloji Şirketinden İyi Niyet Anlaşması
HABER GİRİŞ

MİA Teknoloji A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile yapılan iş birliği hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, iyi niyet ve gizlilik sözleşmesinin imzalandığını duyurdu. Söz konusu anlaşmanın konusu şu şekilde açıklandı:

“AB fon mekanizmaları kapsamında Mobilite, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları, Yenilenebilir Enerji Sistemleri, Enerji Depolama, Akıllı Ulaşım Sistemleri ve Üniversite ile birlikte diğer AR-GE projelerinin geliştirilmesi ve pilot uygulamaların yapılması.”

Söz konusu anlaşma kapsamında taraflar birbirlerine Avrupa Birliği ekosisteminde halihazırda beraber çalıştıkları ortakları ile bir araya getirerek birlikte yeni ortaklıklar kuracak ve birbirlerine proje yönetim danışmanlığı sağlayacak.

Bu anlaşmanın, her iki tarafın da Avrupa Birliği fon mekanizmalarından aldıkları destek ve uluslararası iş birliği fırsatları açısından taraflara katkı sağlayacağı bir etkiye sahip olabileceği inanılıyor.

GCM Yatırım Banner

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (MIATK), yapılan anlaşma ile anlık yükseldi. Bugün açılışı 58,40 TL’den yapan hisseler, 59,75 TL’ye kadar yükseldi.

Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler 58,30 TL’ye kadar geriledi. Anlaşma haberi ile 59,2 TL’ye tırmandı.

Bu seviyede kalamayan hisseler 58,45 TL seviyesine geriledi. Şirketin hisseleri son ü haftadır düşüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.