Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

IBM, Libra Konusunda Facebook ile Birlikte Çalışmaya Açık

IBM, dijital para birimi konusunda Facebook ile çalışmaya açık olduğunu söyledi. İşte detaylar;
IBM, Libra Konusunda Facebook ile Birlikte Çalışmaya Açık
Son Güncelleme: 
Yorum

IBM’nin blockchain hizmetleri genel müdürü olan Jason Kelley, söz konusu blockchain gibi bir teknoloji olduğunda şirketin endüstriler arasında iş birliğini teşvik etmek istediğini belirtti.

“Blockchain bir takım sporu, müşterilerimiz Facebook ile çalışmaya hazır ve onları bir araya getirmek için hepsiyle çalışmaya hazırız.” diyen IBM yöneticisi, açıklamalarıyla dikkat çekti.

Kripto para birimleri arasındaki farkı ayırt etmenin önemli olduğunu söyleyen Kelley, Facebook gibi bir şirketin bu mücadeleye girmesinin temeldeki teknolojiye daha fazla meşruiyet kazandırdığını belirtti.

IBM Yöneticisi Libra Alan Girmesi Daha Fazla Meşruiyet Zaten IBM gibi şirketler, kendi blockchain zincirlerini oluşturmak için bitcoin gibi kripto para birimlerinin prensiplerini tutmuşlardı. Ve o şirketlere göre bunun yararı, bankacılıktan tedarik zinciri yönetimine kadar her şeyde daha fazla şeffaflık yaratmasıydı.

Diğer taraftan pek çok kişi Facebook Libra ile bitcoin gibi kriptolar arasındaki farkları bildirmek için hızlı davranmıştı. Öne çıkan farklardan biri ise Libra’nın İsviçre’de Facebook, Visa, Mastercard’ın aralarında bulunduğu bir şirketler konsorsiyumu tarafından denetleneceği olmuştu.

Hatta Libra’yı denetlemekten sorumlu grup The Libra Association, kısa süre önce İsviçre’de bir ödeme lisansı için başvuru yapacağını açıkladı.

IBM Yöneticisi Libra Açıklaması Bu noktada IBM yöneticisi, firmanın konsorsiyum birliğine katılmakla ilgilenip ilgilenmediğini söylemezken şu sözlerle açıklamada bulundu: “Libra hakkında konuşuyoruz ve insanlar bunun sadece bir başka kripto olduğunu söylüyor. Kriptoyu bir kenara bırakın ve tokenizasyon hakkında konuşun, çünkü hakkında konuştuğumuz şey bu.”

Ne var ki dünya çapındaki düzenleyiciler Libra hususunda IBM ile aynı fikirde değildi. Öyle ki Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Donald Trump, FED Başkanı Jerome Powell gibi pek çok isim Libra hakkında eleştirilerde bulunmuştu. İlaveten 13 Eylül’de ortak bir yazılı açıklama yapan Fransa ve Almanya Maliye Bakanlıkları Avrupa’da Libra kullanımının engellenmesine yönelik anlaşmaya vardıklarını bildirmişlerdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu