Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hazine Açıkladı! En Yüksek İç Borçlanma Mayıs’ta Bekleniyor

Hazine, iç borçlanma stratejisini açıkladı. Mart ve Nisan ayının iç borçlanma programında değişiklik yapmayan Hazine, Mayıs planıyla dikkat çekti.
Hazine Açıkladı! En Yüksek İç Borçlanma Mayıs’ta Bekleniyor
Yorum

Açıklanan rapora göre Hazine, Mayıs ayında 51,1 milyar TL’lik iç borç servisine karşılık 59 milyar TL iç borçlanma gerçekleştirmeyi planlıyor. Hazine, Mart ve Nisan ayının iç borçlanma programında değişiklik yapmadı.

Mart’ta 31,0 milyar TL’lik iç borç servisine karşın 33,5 milyar TL iç borçlanma planlıyor. Nisan’da 22,5 milyar TL iç borç servisine karşın 27 milyar TL iç borçlanma planlıyor.

Mart-Mayıs döneminde 104,6 milyar liralık iç borç servisine karşılık 119,5 milyar liralık iç borçlanma planlanıyor.
Hazine Mart-Mayıs Borçlanma
KAYNAK: Hazine ve Maliye Bakanlığı

Hazine ve Maliye Bakanlığı geçen ayın sonunda açıkladığı Şubat-Nisan iç borçlanma stratejisinde Şubat’ta 49, Mart’ta 33,5 ve Nisan’da 27 milyar liralık borçlanma programlamıştı.

Bugünkü rapora göre Mart ayındaki iç borçlanmanın 24,1 milyar lirası piyasadan ihale yoluyla, 2,3 milyar lirası doğrudan satışlarla ve 7,1 milyar lirası kamuya satışlar yoluyla yapılacak.

Nisan ayında iç borçlanmanın 21,9 milyar lirası piyasadan ihale yoluyla ve 5,1 milyar lirası kamuya satışlar yoluyla gerçekleştirilecek.

Mayıs ayındaki iç borçlanmanın 52,7 milyar lirası piyasadan ihale yoluyla, 3,5 milyar lirası doğrudan satışlarla ve 2,8 milyar liralık kısmı kamuya satışlar aracılığıyla yapılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu