Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

FED’in Yanlış Politikaları Konut Balonu Riski Nedeniyle Eleştirildi

Yatırımcı Peter Boockvar, FED'in pandemi politikalarını eleştirerek konut balonu riski konusunda uyardı.
FED’in Yanlış Politikaları Konut Balonu Riski Nedeniyle Eleştirildi

Bleakley Advisory Group Baş Yatırım Danışmanı Peter Boockvar, FED politikalarının yeni bir konut balonunu tetiklediği konusunda uyardı. CNBC’ye konuşan Boockvar’ın açıklamaları, FED Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole Sempozyumu’nda yapacağı konuşma öncesinde geldi.

Federal Rezerv’in Covid-19 politikalarının neden olduğu bir konut fiyat balonu konusunda uyaran Peter Boockvar, ilk kez ev satın alanların dramatik kayıplara karşı en savunmasız grup olduğunu söyledi.

“Geçen yıl ev satın alan insanlar için üzülüyorum çünkü çok yüksek fiyatları ödeyenler onlar” dedi.
ABD Konut Fiyat Endeksi
Kaynak: Trading Economics

Konut fiyatlarının yüzde 10 düzelmesi durumunda dünyanın büyük sorunlar yaşayacağını öne sürdü.

FED’in pandemi politikalarını daha önce de eleştiren yatırımcı, ekonomik toparlanma yoluyla benzeri görülmemiş niceliksel genişleme tedbirlerini sürdürerek merkez bankasının konut talebinde, arzı zorlayan ani bir artış yarattığına dikkat çekti. Sonucunda da fiyatlarda sert yükseliş olduğunu ekledi.

“Sorun, arz tarafının yetişemeyeceği kadar çok talebi teşvik etmesi” diyen Boockvar, konut ABD ekonomisinin faiz oranına en duyarlı kısmı olduğundan yansımaların geniş kapsamlı olacağından endişeleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum