Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk Yükselen Enflasyona Karşı Tavsiyelerde Bulundu

Milyarder iş insan Elon Musk, son dönemde yükselen enflasyon verilerine karşın yapılması gerekenleri paylaştı. Musk ayrıca kripto tutmaya devam ettiğini söyledi.
Elon Musk Yükselen Enflasyona Karşı Tavsiyelerde Bulundu
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk, son dönemde dünya genelinde yükselen enflasyona dair önemli açıklamalarda bulundu. Twitter hesabından paylaşımlar yapan Musk, takipçilerine gelecekte yükselmesi muhtemel enflasyon senaryolarını sordu.

Milyarder iş insanı Tesla ve SpaceX’in hammadde ve lojistikte önemli bir enflasyon baskısı ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Ukrayna-Rusya çatışmasının emtia fiyatlarını 2008’den bu yana en yüksek seviyelerine yükselttiğini gösteren bir makaleyi paylaşan Musk, savaşın otomotiv sektöründe kullanılan hammadde fiyatlarını olumsuz etkilediğini belirtti.

Batılı ülkeler savaşın çıkması ile beraber Rusya’ya çok ağır ekonomik yaptırımlar uygulamaya başladı. Otomotiv üreticileri Rusya’dan ithalat yapmaktan kaçınmaya başladı. Ayrıca uzun zamandır yaşanan çip krizi de tedarik zincirini olumsuz etkiliyor.

Elon Musk enflasyon paylaşımı
Kaynak: Twitter

Elon Musk’ın paylaşımının altında Bitcoin’e verdiği büyük destek ile bilinen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor söylemlerde bulundu. Saylor enflasyonun tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın devam edeceğini ve bunun zayıf para birimlerini çökerteceğini iddia etti.

MicroStrategy CEO’su bu noktada sermayenin nakit ve diğer stoklardan, Bitcoin gibi arzı sınırlı ürünlere kayacağını belirtti. Musk ise bu sonuca varılmasının tahmin edilebilir olduğunu söyledi.

Tesla ve SpaceX CEO’su paylaşımlarına devam etti ve açıklamasında, “Tavsiye arayanlar için, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar yerine iyi ürünler olduğunu düşündüğünüz ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak genellikle daha iyidir.” ifadelerini kullandı.

Musk ayrıca Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin tutmaya devam edeceğini ve bu varlıkları satmayacağını sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Şubat ayı enflasyon verileri açıklanmıştı. Yıllık bazda yüzde 7.9’a yükselen enflasyon ile son 40 yılın zirvesi tazelenmiş oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu