Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CBI, İngiltere Hükümetini Pandemi Sonrası Yeşil Toparlanmaya Çağırdı

İngiliz Sanayi Konfederasyonu yeni raporunda hükümeti yeşil toparlanma için harekete geçmeye çağırdı. Detaylar şöyle;
CBI, İngiltere Hükümetini Pandemi Sonrası Yeşil Toparlanmaya Çağırdı
Yorum

İngiltere’nin önde gelen iş gruplarından Confederation of British Industry (CBI), yayımladığı yeni raporunda hükümeti yeşil toparlanma için harekete geçmeye çağırdı.

Hükümete, ekonominin koronavirüs pandemisinden kurtulmasına yardımcı olmak için yeşil tedbirler uygulama ve ülkenin iklim hedeflerine ulaşmasını sağlayacak politikalar ortaya koyması için seslenen CBI, buna yönelik birçok öneride bulundu.

İngiliz Sanayi Konfederasyonu Genel Direktörü Carolyn Fairbairn’in yapılacak sanal bir konferansta İngiltere’nin yeni yeşil işler yaratmak ve salgın sonrası üretkenliği artırmak için iklim eyleminde küresel bir lider olması gerektiğini söyleyeceği belirtildi.

Carolyn Fairbairn’in hükümeti ulusal düzeyde iddialı adımlara ve yılın geri kalanını 2050’ye kadar net sıfıra ulaşmak için küresel çabaları yeniden ateşlemek için kullanmaya çağıracağı bildirildi.

Green Recovery Roadmap isimli programı sunacak Carolyn’in şunları söylemesinin beklendiği aktarıldı:

“Pek çokları için bu, hedeflerin yarıştığı bir dönem gibi geliyor. Dünya, görünüşte ayrı ama temel iki sorunla karşı karşıyadır. Covid-19 ve iklim değişikliği modern çağın tanımlayıcı sorunudur. Ama ayrı değillerdir. Birine verilen yanıt diğerindeki başarıyı etkiler. Ve tanımlayıcı soru, Birleşik Krallık bu anı ekonomimizi ve geri dönmek istediğimiz daha yeşil ve daha güçlü dünyayı yeniden inşa etmek için nasıl kullanıyor?”

Ayrıca İngiltere’nin hidrojen, karbon yakalama ve depolama gibi yeşil teknolojide dünyaya liderlik etmek için avantajlı konumda olduğunu söyleyerek şöyle sürdürecekti:

“Başarılı olmak için bilim, hırs ve uzmanlığa sahibiz. COP26 Başkanı ve gelecek yıl G7 başkanlığının sahibi olarak İngiltere Brexit sonrası küresel bir iklim lideri olduğunu kanıtlamak için eşsiz bir fırsata sahip.

İddialı uluslararası taahhütleri güvence altına almalı ve kendi net sıfır geçişimiz için harekete geçmeliyiz. İş dünyası ve hükümet birlikte güçlü ve sürdürülebilir bir geleceğin temellerini atabilir. Sadece İngiltere için değil, küresel liderliğimiz sayesinde, kıyılarımızın ötesinde de.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu