Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple ve Goldman Sachs iPhone Özellikli Ortak Bir Kredi Kartı Geliştiriyor

Apple ile Goldman Sachs’ın ortak bir kredi karı dağıtmaya başlamayı planladıkları iddia edildi. Detaylar aşağıda;
Apple ve Goldman Sachs iPhone Özellikli Ortak Bir Kredi Kartı Geliştiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Wall Street Journal’ın bugünkü haberine göre konuyla alakalı yakın kaynaklar; Apple ile Goldman Sachs’ın bu baharda piyasaya sürmeyi planladıkları ortak bir kredi kartı üzerinde çalıştıklarını söyledi. Raporda çalışanların çok yakında kartı test etmeye başlayacakları ve ürünün 2019’un ilerleyen dönemlerinde resmen dağıtılacağı belirtildi.

Kredi kartının Apple müşterilerinin mali kaynaklarını yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlanan yeni iPhone özellikleriyle donatılacağı ve Mastercard’ın ağını kullanacağı aktarıldı. İlaveten, kart kullanıcılarının alımlarının çoğunda yaklaşık yüzde 2’lik para puan kazanacağı ve bunun Apple ürünlerinin alımı için muhtemelen daha büyük getiriler sağlayacağı söylendi.

Bonusların ötesinde Apple ile Goldman Sachs’ın kullanıcıları teknoloji şirketinin Wallet uygulamasındaki ekstra özelliklerle cezbetmeyi umduğu kaydedildi.

Apple ve Goldman Sachs Wallet Özellikleri Kullanıcı ÇekecekÖrnek olarak da hesap bakiyelerini yönetmenin yanında ödülleri izleme ve harcama yapma unsurları verildi. Credit Suisse Perşembe günü yatırımcılara verdiği demeçte, “Kart yüksek karşılıklar alacak ve rekabeti vurgulayacak olmasına rağmen bu kesinlikle bir ezber bozan değil” dedi. Apple şu anda kullanıcılar Apple Pay ile alışveriş yaptığında küçük bir kesinti yaptığı için iPhone kredi kartı alımlarını artırmaya çalışıyordu.

Ayriyeten Apple başka şeylerden elde edilen geliri artırmak istiyordu ve ödemeler alanı bankalar ve teknoloji girişimlerinden gelen yoğun rekabetin ortasındaydı.

Apple ve Goldman Sachs iPhone Özellikli Ortak Bir Kredi Kartı 2019 Piyasaya Sürülecek Goldman Sachs da dijital ödemeler alanına daha fazla girmeye ve gelirini ticaret ve yatırım bankacılığı gibi kurumsal alanlardan uzaklaştırmaya çalışıyordu. Goldman Sachs 2016 yılında dijital perakende bankası Marcus’u başlatmıştı ve bu kredi kartı Apple kullanıcılarının daha fazla Marcus müşterisine dönüşmesine yardımcı olacaktı.

Tüm bunların yanında Goldman Sachs’ın müşteri destek hizmeti çağrı merkezleri eklemeye ve ödemeleri ele almak için dahili bir sistem inşa etmeye başladığı biliniyordu ki bunun şirkete 200 milyon dolara mal olacağı söylenmişti. Kısacası Wall Street bankası sonunda Marcus kredileri ve varlık yönetimi gibi diğer finansal ürünlerini sonunda Apple müşterilerine sunabilirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu