Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AK Parti Duyurdu: 3600 Ek Gösterge Tarihi Belli Oldu

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, milyonların beklediği 3600 ek gösterge ve asgari ücrete ilişkin açıklama yaptı.
AK Parti Duyurdu: 3600 Ek Gösterge Tarihi Belli Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücret, sözleşmeli personel, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve 3600 ek göstergeye ilişkin olarak açıklama yaptı.

3600 ek gösterge konusunda Temmuz ayında yasal çalışmaların ortaya çıkacağını söyleyen Akbaşoğlu, “Değerlendirmeler yapılarak 1 Temmuz’da memur ve emeklilere maaş artışı yapılacak. Bu bağlamda asgari ücretli kardeşlerimizin durumu da ele alınacak. EYT’li kardeşlerimizle ilgili ne yapacağımızı bu yıl açıklayacağız.” şeklinde konuştu.

Sözleşmeli personellerle ilgili çalışmaların devam ettiğini, detaylar netleştikten sonra kamuoyu ile paylaşılacağını aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ek göstergesinin artırılacağını, bundan dört yıl önce duyurmuştu.

Geçen yıl başlayan görüşmelerin ardından süreç hızlandırılmış ve 16 Şubat’ta, Memur-Sen ile hükümet arasında 3600 ek gösterge konusu için ilk görüşme yapılmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konunun Mayıs ayında Meclis gündemine getirileceğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu