Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin Birçok Sektöründe Görünüm 2020’den 2021’e Önemli Ölçüde Kötüleşti

ABD’nin birçok önemli sektörüne ilişkin görünümde kayda değer kötüleşme oldu.
ABD’nin Birçok Sektöründe Görünüm 2020’den 2021’e Önemli Ölçüde Kötüleşti
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin kilit ticari sektörlerinden birçoğuna ilişkin görünüm 2020’den bu yana önemli ölçüde kötüleşti. Washington merkezli analitik ve danışmanlık şirketi Gallup tarafından bugün yayımlanan ankete göre 25 önemli sektör arasında dokuzu için olumlu puanlar 2020’den bu yana düştü.

Diğerlerinde ise kayda değer bir iyileşme görüşmesi. Söz konusu dokuz sektörden altısı pozitif derecelendirmelerde çift haneli düşüşler gösterdi.

Bunlar sağlık, petrol ve gaz, elektrik ve gaz hizmetleri, internet, perakende ve çiftçilik ve tarım oldu.
ABD Sektör Görünüm Kötüleşti
Kaynak: Gallup

Bakkaliye, havayolu, televizyon ve radyo endüstrilerinde ise diğer altısına kıyasla daha küçük düşüşler kaydedildi.

Sağlık, çiftçilik ve tarım için derecelendirmeler şimdi 2019 seviyelerine çekilirken, internet endüstrisinin derecelendirmesi yeni bir düşük seviyeye ulaştı. İnternet endüstrisinin yanı sıra bilgisayar, yayıncılık, televizyon ve radyo endüstrileri için olumlu puanlar yeni en düşük seviyelere indi.

En büyük düşüşü kaydeden sektör 2020’de yüzde 51 olumlu değerlendirme alan sağlık endüstrisi oldu. Sektörün notu 2021’de yüzde 36’ya inerken 2020-2021 değişimi 15 puan oldu. Petrol ve gaz endüstrisi de aynı şekilde bir yılda 15 puanlık düşüş yaşadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu