Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Piyasası için En Büyük Risk Ekonomi İyileşirken FED’in Artırım Yapması

Wall Street’in önde gelen firmalarından Medley Global Advisors, ABD piyasası için en büyük riskin FED’in sürpriz artırımı olduğunu söyledi. Detaylar şöyle;
ABD Piyasası için En Büyük Risk Ekonomi İyileşirken FED’in Artırım Yapması
Yorum

Wall Street’in önde gelen firmalarından Medley Global Advisors, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte en iyi yatırım fırsatlarının binlerce mil uzakta olabileceğini söyledi. Firmadan Ben Emons, olumlu yönde potansiyelin Avrupa ve Asya’da ABD’den daha büyük olduğunu belirtti.

Çünkü Amerikan ekonomisinin, durgun bir kazanç sezonu başlarken soruna doğru hızla ilerlediğini öngördü. İyileşen bir ekonomik durumun FED’in faiz oranlarını yükseltmeye yönlendirmesinden endişelendiğini kaydeden Emons, bunun da Wall Street’i şok edeceğini aktardı.

Medley Global Advisors yöneticisi; “en büyük risk, insanların buradan daha fazla faiz artışı olmayacağı konusundaki yumuşak görüşleri” dedi.

FED Artırım Yapmayacağı Görüşü Tehlike Ayrıca FED’in oranları tutmaya devam edecek olsa da bunun ekonominin bugün olduğu yer göz önüne alındığında gelecekte artırım yapmayacakları anlamına gelmeyeceğini dile getirdi. Ayrıca gayri safi yurt içi hasılada yukarı yönlü eğilimin devam ettiğini ve durgunluk riski olmadığını vurguladı. Ayrıca güvercin bir FED’in Aralık ayındaki en düşük seviyelerinden beri piyasanın en büyük itici güçlerinden biri olarak görüldüğü hatırlatıldı.

Emons, Brexit’in gerginlik yarattığı ve piyasaya baskı yaptığı Birleşik Krallık’ta yatırımcıların paralarının karşılığını daha büyük alacaklarını da söyledi.

Medley Global Advisors ABD Piyasa Yorumu Brexit çevresinde çok fazla belirsizlik olduğunu anlatan yönetici, uzatmanın gelecekte bertaraf edilebileceğini tahmin etti. Ayriyeten bunun İngiltere piyasası için Avrupa’ya ve ABD’ye kıyasla olumlu fırsat olduğunu çünkü Brexit belirsizliğinin ortadan kaybolduğunu ekledi. Daha büyük risk toleransı olan yatırımcılar içinse Emons, Çin ve Güney Kore, Malezya gibi daha küçük Asya ekonomilerinin büyük kazançlar kaydettiğini belirtti.

ABD-Çin ticaret savaşıyla ilgili olarak da dünyanın en büyük iki ekonomisinin anlaşmazlığı çözmek için olumlu bir karar alacağına güvendiğini ifade etti. “Örneğin, Güney Kore. Ülke, küresel ticarete karşı çok hassas. Bu şimdi oldukça değerinin altında paha biçilmiş bir pazar ve dönüşümün gerçekleştiği yer. Bu pazarlar diğerlerine karşı değer kaybetti.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu