Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Fabrika Siparişleri Ağustos’ta %1,2 Artarak Tahminleri Aştı

ABD'de fabrika siparişleri yılın sekizinci ayında beklentilerden fazla arttı.
ABD’de Fabrika Siparişleri Ağustos’ta %1,2 Artarak Tahminleri Aştı

ABD Nüfus Sayım Bürosu (United States Census Bureau) verilerine göre fabrika siparişleri Ağustos’ta beklenti üstü arttı.

Temmuz’da fabrika siparişleri yüzde 0,4 artarak beklentileri aşmıştı. Rakam yüzde 0,7 artışa yukarı yönlü revize edildi. Ağustos’ta ise yüzde 1,2 artış olurken beklenti yüzde 1 artış yönündeydi.

Fabrika siparişleri, Ağustos ayında 6,2 milyar dolar veya yüzde 1,2 artarak 515,7 milyar dolara yükseldi.
ABD Fabrika Sipariş Ağustos 2021
KAYNAK: U.S. Census Bureau

Son on altı ayın on beşinde artan sevkiyatlar, 0,3 milyar dolar veya yüzde 0,1 artarak 508,3 milyar dolara yükseldi. Tamamlanmamış siparişler, art arda yedi ay artarak 11,9 milyar dolar veya yüzde 1 yükselişle 1.239.4 milyar dolar oldu.

En büyük artışlar yüzde 5,4’le nakliye ekipmanı siparişlerinde görülürken bu başta savunma amaçlı olmayan hava taşıtı ve parçaları (yüzde 77,9) ve fabrikasyon metal ürünlerde (yüzde 2) gerçekleşti.

Öte yandan makine siparişlerinde düşüş oldu. Nakliye hariç, fabrika siparişlerinde ise yüzde 0,5 artış kaydedildi.

Ağustos ayında üretilen dayanıklı mal stokları, art arda yedi ay artarak 3,5 milyar dolar veya yüzde 0,8 artarak 457.9 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. ABD Dolar endeksi rapora tepki vermedi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum