Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Şu An Çin’e Karşı Her Zamankinden Daha Fazla Kaldıraç Gücüne Sahip

Hedge fon yöneticisi Kyle Bass, ABD’nin Çin’e karşı her zamankinden daha fazla kaldıraç gücü olduğunu söyledi. Detaylar şöyle;
ABD Şu An Çin’e Karşı Her Zamankinden Daha Fazla Kaldıraç Gücüne Sahip
Yorum

Hayman Capital Management’ın kurucusu ve yöneticisi olan Kyle Bass, ABD’nin şu anda ticaret görüşmelerinde Çin’e karşı her zamankinden daha fazla kaldıraç gücüne sahip olduğunu söyleyerek dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Bu nedenle Başkan Donald Trump’ı Pekin’in taviz vermesi için zorlu taktiklerini sürdürmeye teşvik etti. ABD’li hedge fonu yöneticisi Kyle Bass; “ABD şu anda ticaret görüşmelerinde her zamankinden daha fazla kaldıraç gücüne sahip” yorumlarıyla gündeme geldi.

Yaklaşan G-20 toplantısı öncesinde gelen yorumlar, Donald Trump’ı baskıcı taktiklerini takip etme konusunda cesaretlendirici nitelikteydi.

Trump G-20 Çin Anlaşmaya Zorlamalı ABD işlerinin gücünün Trump’a Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’e G-20 toplantısında daha iyi bir anlaşma yapması için baskı yapma kabiliyeti verdiğini dile getiren Kyle Bass, şöyle devam etti: “Şu anda şimdiye kadar sahip olduğumuz en fazla kaldıraca sahibiz ve finansal sistemimizin son 10 yıldakinden daha sağlam olduğunu düşünüyorum. Ve onlarınki, hiç olmadığı kadar zayıf.”

Başkan Donald Trump’ın mevcut durumu koruması ve bir anlaşma yapması gerektiğini savunan Kyle Bass; “eğer bir anlaşma yapacaksa, hem ölçülebilir hem de uygulanabilir bir şeyi zorlamalıdır” dedi.

Ünlü bir Çin spekülatörü olarak tanınan Kyle Bass, daha önce Amerikan şirketlerini Trump’ı Çin’le çok hızlı ve kendi çıkarları dışında bir anlaşma yapmaya zorladıkları için uyarmıştı.

ABD Finansal Sistem Çin Güçlü Nisan ayında verdiği demeçte Bass, şu ifadeleri kullanmıştı: “Sahnelerin arkasına bakarsanız, Amerika’yı Trump’la anlaşma yapmaya zorlayanın Amerika olduğunu görürsünüz. Ve bunlar, en çok büyümeyi Çin’den alan büyük Amerikan şirketlerinin şefleri ve Çin bu kartı oynuyor, herkesten iyi oynuyorlar” demişti.

İlaveten Bass, dünkü açıklamasında Trump’ın Cuma günkü tweetine göndermede bulundu: “Trump’ın dün tweetlediği gibi borsa yeni bir yüksek seviyede açıldı ve kapandı. Bence görüşmeler devam ederken, ABD ekonomisi dünyadaki diğer tüm ülkelerden daha iyi durumda. Aslında seçim yılına girerken göreceğimiz yolun bu olduğunu düşünüyorum.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu