Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Açık İş Sayısı Temmuz’da 10 Milyon 934 Bine Çıktı

ABD'nin beklenen verilerinden açık iş sayısı Temmuz'da tahminlerden iyi geldi.
ABD’de Açık İş Sayısı Temmuz’da 10 Milyon 934 Bine Çıktı

ABD Çalışma Bakanlığı, Temmuz 2021 dönemine ilişkin JOLTS Açık İş Sayısı verilerini açıkladı. Buna göre ülkedeki açık iş sayısı Temmuz’da 10 milyon 934 bine çıktı. Bu yeni rekor seviyeyi işaretledi.

Beklenti 10 milyon açık iş sayısına işaret ediyordu.

Haziranda bir önceki aya kıyasla 590 bin artarak 10 milyon 73 bine çıkmıştı. Rakam 10 milyon 185 bine revize edildi. Bu dönemde ilk kez 10 milyonun üzerine çıkarak rekor kırdı. İşe alım sayısı da 697 bin artışla 6 milyon 719 bin olmuştu.

ABD Açık İş Sayısı Temmuz 2021
Kaynak: U.S. Bureau of Labor Statistics

ABD Çalışma Bakanlığı raporuna göre işe alımlar ve toplam işten ayrılmalar sırasıyla 6,7 milyon ve 5,8 milyonla çok az değişti.

Ayrılıklarda, bırakma oranı yüzde 2,7’de değişmezken işten çıkarmalar ve işten çıkarmalar oranı yüzde 1 ile çok az değişti. Temmuz ayının son iş gününde, açık işlerin sayısı ve oranı sırasıyla 10,9 milyon (+749,000) ve yüzde 6,9’la seri rekorlarına yükseldi.

Birçok sektörde iş olanakları artarken en büyük artış 294 binle sağlık ve sosyal destekte oldu. Finans ve sigorta alanında 116 bin artış olurken konaklama ve yemek hizmetlerinde 115 bin artış oldu. Kuzeydoğu, Güney ve Batı bölgelerinde iş ilanlarının sayısı arttı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum