Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB, Brexit Sonrası İngiltere ile Yakın İş Birliğini Sürdürmeli

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Brexit sonrası İngiltere ile yakın iş birliğinin sürdürülmesi gerektiğinden bahsetti.
AB, Brexit Sonrası İngiltere ile Yakın İş Birliğini Sürdürmeli
Yorum

Avrupa Konseyi’nin yeni başkanı Charles Michel bugün yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği’nin Brexit’ten sonra İngiltere ile çok yakın iş birliğinde kalmasını istediğini söyledi.

Amsterdam Üniversitesi’nde bir öğrenci grubuna, “İngiliz kararlarını ve seçimlerin sonucunu bekliyoruz. Sonraki adımlar hakkında görüşmeye hazırız. Gelecekte İngiltere ile çok yakın iş birliğinden yanayım,” ifadelerini kullandı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise 12 Aralık’ta yapılacak bir seçimi kazanması halinde, sosyal güvenlik ödemelerinden muaf kazanç miktarını artıracağını söyledi.

Boris Johnson Seçim VaadiJohnson, milyarlarca sterlinlik bir bordro vergisini düşürme ihtimalini artırdı. Şu anda çalışanlar, gelir vergisinin ödenmesi gereken 12.000 sterlinlik eşiğin altında kalan yıllık 8.632 sterlinlik kazanç üzerinden Ulusal Sigorta primi ödemektedir.

Bu yılın başlarında Johnson, Ulusal Sigorta eşiğini, gelir vergisi ile aynı seviyeye getirmek istediğini söylemişti. Çarşamba günü Muhafazakar Partisi’nin İngiltere’nin yeni hükümetini oluşturması halinde bulunun kilit bir amaç olacağını ifade etti.

Johnson, kuzeydoğu İngiltere’deki bir kampanya etkinliğinde ortalama gelir sahiplerine nasıl yardımcı olacağı hakkındaki bir soruya yanıt olarak, “Ulusal Sigorta’yı 12.000 sterline kadar keseceğiz,” dedi.

Eğer tam olarak uygulanırsa vergi indirimi, yılda 12.000 sterlinden fazla kazanan işçilere 404 sterlin ek gelir sağlayacak.

İşçilere 404 Sterlin Ek GelirEylül ayında bağımsız bir düşünce kuruluşu olan Mali Araştırmalar Enstitüsü (IFS), Ulusal Sigorta primlerinin eşiğindeki her 1000 sterlinlik artışın 3 milyar sterline mal olacağını söyledi. Bunun ise politikaya 10 milyar sterlinlik bir fiyat etiketi vereceğini ifade etti.

Johnson, değişimin ne zaman etkili olacağını söylemezken, gelir vergisi için başlangıç eşiğindeki önceki artışlar birkaç yıla yayılmıştı. IFS, işçilerin Ulusal Sigorta primlerinin katkılarının azaltılmasının düşük ücretli çalışanlara yardım etmenin en iyi yolu olmadığını belirtti. Çünkü artan eşikten elde edilen faydaların çoğunun daha iyi ödeme yaptığını söyledi.

Muhafazakar Parti, seçim için tam politika planlarını henüz resmen açıklamadı. Johnson, parlamentodaki Brexit süreci çıkmaza girdiği için çözümü seçimlerde aradı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu