Paylaşım

Ford Mustang Hakkında İnanılmaz 21 Gerçek


paylaşım
 

Arkanıza usulca yaslanın ve 1964 yılında üretilmeye başlanan Ford Mustang hakkında ne kadar bilgiye sahip olduğunuzu bir gözden geçirin. Yoksa bildikleriniz, efsane markanın kullanıldığı filmlerden mi ibaret. Hani şu abartılı motor sesiyle asfaltı titreten efektten bahsediyorum. Böyle bile olsa sizlere hak vermemek elde değil, çünkü yılların başarılı markasına ülkemizde rastlamak oldukça zor. Kim bilir, belki herkes tarafından bu kadar tutkulu sevilmesinde nadir olmasının da payı var.

Mustang’ın macerası aslında 1964 yılında gösterimi yapılan Sean Connery’in başrol oynadığı James Bond Goldfinger (Altın Parmak) filmiyle başlıyor. Filmden sonra herkes tarafından sevilen ve kabul gören marka, günümüze kadar gelen efsanevi başarısını da yakalamış oluyor. 2008 yılında vizyona giren ve orijinal adı Knight Rider olan Kara Şimşek isimli filmde yine 5. Nesil bir Ford Mustang GT500KR kullanılmıştır. Bu özelliğiyle marka, dünyanın en pahalı film arabaları listesinde de yer almayı başarmıştır.

Eminim bu söylediklerimiz hakkında bilgi sahibi olan okuyucularımız vardır. Ama şimdi sizlerle Ford Mustang hakkında belki de daha önce hiç duymadığınız bilgileri paylaşacağınız. İsterseniz, asıl konumuza bir an önce geçerek; Ford Mustang hakkında öğrenilmesi gereken bilgileri incelemeye başlayalım.

İşte karşınızda Ford Mustang hakkında daha önce hiç duymadığınız inanılmaz gerçekler:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar