Yatırım yapmaya başla!

Visa, Mastercard, eBay ve Stripe Facebook’un Libra’sından Ayrıldı

EBay, Stripe, Mastercard ve Visa, Facebook’un kripto para birimi projesinden çekildiğini açıkladı.
Visa, Mastercard, eBay ve Stripe Facebook’un Libra’sından Ayrıldı

Şirketler tarafından Cuma günü yapılan açıklamada, EBay, Stripe, Mastercard ve Visa’nın tamamının Facebook’un kripto para birimi projesinden geri çekildikleri belirtildi. Haberler PayPal’ın Libra projesini yöneten kuruluştan ayrıldığını açıklamasından bir hafta sonra geldi.

Haberleri takip eden açıklamalarda, şirketler projede potansiyel görüp ona saygı duyduklarını ancak diğer çabalara odaklanmayı seçtiklerini bildirdi.

Facebook Libra Ayrılan Şirketler Bir Stripe sözcüsü, şirketin çevrimiçi ticareti dünyadaki insanlar için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan projeleri desteklediğini ve firmanın Libra Association ile saha sonraki bir aşamada çalışmaya açık kalacağını söyledi. Bir Visa sözcüsü, şirketin değerlendirmeye devam edeceğini ve nihai kararlarının, Libra Association’ın gerekli tüm düzenleyici beklentileri tam olarak karşılama kabiliyeti dahil olmak üzere bir dizi faktör tarafından belirleneceğini aktardı.

Ödeme devi Visa’nın Libra’ya devam eden ilgisinin, şirketin iyi düzenlenmiş blokchain tabanlı ağların, güvenli dijital ödemelerin değerini daha fazla insan ve yere yayabileceği inancından kaynaklandığını kaydetti.

Visa, Mastercard, eBay ve Stripe Libra AyrıldıSonuçta yaşanan ayrılıkların ardından Facebook’un kripto para biriminin 28 kurumsal destekçisinin orijinal koalisyonu azalıyor gibi göründü. Tabii bu durumda politika yapıcıların, Libra’nın devlet para birimlerini nasıl etkileyeceği ve proje liderlerinin tüketicilerin korunmasını nasıl sağlayabilecekleri yönünde soruşturmaları etkili olmuştu.

Ayriyeten şirketlerin ayrılıklarının ardından Cuma günü öğleden sonra itibariyle projeyi destekleyen tek iki ödeme şirketi Mercadopago ile PayU olmuştu. Libra Association’ın orjinal destekçileri Uber ve Lyft ise gelişmelerin ardından sorulara yanıt vererek CNBC’ye projeye dahil olmalarında bir değişiklik olmadığını söyledi.

Diğer taraftan şirketlerin PayPal’ın geçen haftaki çıkışının ardından birlikte hareket etmeyi daha güvenli bulmuş olabilecekleri de vurgulandı. Libra projesine liderlik eden ve daha önce PayPal’ın başkanı olan David Marcus, duyurulardan sonra Twitter’dan Libra’nın kaderini bu güncellemelerle birlikte okumaya karşı uyardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum