Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye’nin İhracata Getirdiği Yasak İsrail Basınında!

Türkiye’nin kamuoyundan gördüğü baskıyla İsrail ile ticarete mesafe koymasının yankıları sürüyor. İsrail basını, ihracata gelen yasak kararını gündemine aldı.
Türkiye’nin İhracata Getirdiği Yasak İsrail Basınında!
HABER GİRİŞ

Daha önce de Türkiye’nin boykot kararının İsrail ekonomisi üzerinde büyük sonuçlar doğuracağı yönünde yazıların yer aldığı İsrail merkezli Calcalist gazetesinde, ihracatı durdurma hamlesinin İsrail ekonomisine etkilerinin ilerleyen günlerde hissedilmeye başlayacağı çıkarımı yapıldı.

Yazıda, sanayide gerekli olan temel ham maddelerin ülkeye girişinde tıkanıklık yaşanmasının fiyat artışlarına neden olacağı belirtildi.

Söz konusu fiyat artışlarının ise gayrimenkulden, gıdaya kadar akla gelecek tüm kalemlere yansıyacağı kaydedilen yazıda, İsrail’in Türkiye’ye muadil olacak alternatif ithalat kaynaklarına yönelmesi gerektiği ifade edildi.

Bu çabanın ise zaman alacağı, alternatif anlaşmalara imza atılsa bile yeni ihracatçıların isteyeceği fiyatların yukarıda kalacağı handikabına değinildi.

İki ülke arasındaki restleşmeden halkın zarar göreceği, faturanın İsrailli tüketicinin cebinden ödeneceği ifadesi yer aldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.