Yatırım yapmaya başla!

USD/JPY ve XAU/USD Zayıflarken EUR/USD Hafif Değerlendi

G-20 ile kazanılan pozitif hava haftanın üçüncü gününde biraz daha dağılarak finansallarda zayıflamalar kaydedilmesine neden oldu. GBP/USD Brexit baskısında.
USD/JPY ve XAU/USD Zayıflarken EUR/USD Hafif Değerlendi

İngiliz Sterlini hafta ortasında dolar karşısında değerlenme kaydetti. GBP/USD %0.56 primlenerek 1.2782 seviyelerinde işlem görmekte. Parite yaklaşık 1 haftadır yukarı yönde hareket etmekte. AB tarafının Brexit taslağını onaylamasından sonra gözler parlamentoya çevirilmişti, bu konuda dün yapılan oylamada  Theresa May hükümeti kaybetti.

Bu gelişme hafaya gerçekleşecek olan Brexit oylaması öncesinde olumsuz bir sonuca işaret olarak değerlendirilebilir. Bu senaryoda GBP üzerindeki baskı artacağı için paritede aşağı yönlü hareket gözlemlenebilir. 14 günlük RSI indikatörü aşırı satım bölgesine oldukça yakın seyretmekte ve aşağı yönde harekette gözlemlenebilecek noktalar 1.2638 ile 1.260 şeklinde değerlendirilebilir.

USD/JPY ve XAU/USD Paritelerinde G-20 Sonrası Zayflama

G-20'den Sonra Her Geçen Gün Zayıflayan ParitelerUSD/JPY paritesini G-20 önceside Trump ve Xi görüşmesinden olumsuz sonuç çıkması senaryosunda güvenilir liman başlığı altında değerlendirmiştik. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması ile hafta başından bu yana değer kaybeden parite bugün %0.10 pozitif tarafta hareket ederek 112,93 seviyesinde işlem görüyor. Paritenin 50 günlük hareketli ortalamasının gösterdiği 113,10 seviyesinde ve gözlemlenebilecek olası bir direnç bölgesi olarak ele alınıyor. 

Ons altına baktığımızda bugün %0.07’lik bir değer kaybı kaydederken 1.237,25 $ seviyesinde hareket ediyor. Başkan Trump’ın ticaret savaşları konusunda varılan mutabakatın geçici olması durunuzda taifelerin yeniden gündeme geleceğini söylemesi piyasalara sert satışları getirmişti.

G-20 ile altın paritesinde kazanılan olumlu hava diğer finansallara paralel olarak dağılmış gözükmekte. Altın paritesinde takip edilebilecek olası destek noktaları 1.235 ve 1.252 $ olarak değerlendirilebilir. CCI verisinde orta bantta hareket eden bir grafik yöne dair herhangi bir sinyal vermiyor.

EUR/USD Hafif Primli

EUR/USD'de Hafif Değerlenme ve Brexit Satış BaskısıEUR/USD tarafında bugün %0.13 seviyesinde yukarı yönde bir hareket çizen grafikler ile paritede işlemler 1,1352’den gerçekleşmekte.

Paritede takip edilebilecek teknik noktalara baktığımızda 1,130 seviyesinde olası bir destek noktası yakından takip edilebilir, aynı zamanda bu seviye psikolojik açıdan da önem arz etmekte. RSI 14 günlük verisinde 50 seviyelerinde grafik çizen parite İtalya sorunu ile satış baskısında gözlemlenmekte.  

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum