Yatırım yapmaya başla!

Sektörünün En Köklü İsimlerinden Ulusoy Ulaşım Konkordato İlan Etti

Ulaşım sektörünün en eski ve lider isimlerinden biri olan Ulusoy Ulaşım da konkordato ilan edenler kervanına katıldı. Haberin detayları şöyle…
Sektörünün En Köklü İsimlerinden Ulusoy Ulaşım Konkordato İlan Etti

Konkordato ilan eden şirketler arasına bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin en köklü otobüs firmalarından biri olan Ulusoy Ulaşım da, mali sıkıntılar nedeniyle konkordato başvurusunda bulundu.

Mahkeme şirkete 3 ay geçici süre vererek komiser atadı. 320 otobüsü bulunan Ulusoy, yılda ortalama 3,5 milyon yolcu taşıyor. Aynı sektörden Pamukkale Turizm de geçtiğimiz ay finansal borçlarını sıkıntısız bir şekilde ödeyebilmek için konkordato başvurusunda bulunmuştu.

Temelleri 1937 yılında atılan ve 320 araçlık filoya sahip olan Ulusoy Ulaşım, konkordato ilan ettiğini duyurdu.

Ulusoy Seyahat’in marka hakkını alan Ulusoy Ulaşım, 1 Kasım tarihi itibarıyla Türkiye’deki şehir içi servis hizmetlerini kaldırmıştı. Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy tarafından, Of-Trabzon arasında yöresel yolcu ve yük taşımacılığı yapmak için kurulan otobüs firması geçtiğimiz yıl iflasını açıklamıştı.

Ancak aile arasındaki bölünme sonrasında Ulusoy Seyahat, Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı Haluk Ulusoy’a kalmıştı. Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından çıkarılan karara göre şirkete 3 ay geçici mühlet verilerek, Evren Kılıçoğlu, Yasin Doğan, Sabit Selman Tünal konkordato komiseri olarak atandı.

Geçtiğimiz yıl iflas etmesine rağmen marka ve logo kullanım hakkı Ulusoy Ulaşım Petrol’e devredildiği için otobüsler çalışmaya devam etti.

Türkiye’nin en eski otobüs firmalarından biri olan Ulusoy, geçen yıl yaşanan söz konusu sıkıntıya rağmen marka hakkının Ulusoy Ulaşım’a geçmesi sebebiyle yolcularını taşımaya devam etti.

Davanın karar metninde; 23.11.2018 tarihinden başlamak üzere 3 aylık geçici mühlet verildiği, duruşmanın 20.02.2019 tarihinde, saat 15:25’te yapılacağı belirtilirken, “İş bu ilanın gazetede ilan tarihinden itibaren 7 gün içerisinde itiraz edebilecekleri, konkordato mühleti verilmesini gerektirecek bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri İİK’nun 288.maddesi hükmünce ilan olunur.” açıklamasına yer verildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum