Yatırım yapmaya başla!

UBS Başkanı: “Şu Anda Yapılabilecek En Kötü Şey Piyasalardan Çıkmak”

UBS Başkanı Axel Weber, şu anda yapılabilecek en kötü şeyin piyasalardan çıkmak olduğunu söyleyerek mevcut durum hakkında konuştu. Detaylar şöyle;
UBS Başkanı: “Şu Anda Yapılabilecek En Kötü Şey Piyasalardan Çıkmak”

UBS Başkanı Axel Weber, küresel bir durgunluğun gelmediğini ve hisse senedi büyümesi için alan kaldığını söyledi. Şu anda yapılabilecek en kötü şeyin piyasalardan çıkmak olacağını belirten UBS Başkanı, yatırımcı modunun bir uçtan ötekine döndüğünü vurguladı.

Uluslararası Para Fonu ile Dünya Bankası’nın Bali’de düzenlenen yıllık toplantısında konuşan Weber, Davos’tayken piyasanın ruh halinin iyimser olduğunun üzerini çizerek; “şimdi piyasalara baktığımda insanların diğer tarafta olduklarını düşünüyorum, çünkü çok kötümserler” dedi. Alman ekonomist, profesör ve bankacı olarak tanımlanan Weber’in söz konusu yorumları haliyle dikkat çekti.

İsviçre merkezli UBS’nin Başkanı, küresel ekonomide en az 1 – 2 yıllık bir büyüme olduğu görüşüne katılmadığını dile getirdi.

UBS Başkanı Küresel Ekonomide Durgunluk Beklemiyor İlaveten UBS Başkanı, yatırımcıların portföylerini elden çıkarmalarının kötü bir fikir olduğunu kaydetti. Ve konuyla ilgili görüşünü; “Şu anda yapabileceğiniz en kötü şey piyasalardan çıkmaktır, yapmanız gereken şey farklı alanlara yaymak olmalı. Yatırımlarınızı yaymanız gerekir, çünkü gelişmekte olan pazarlar gibi belirli pazar segmentleri diğerleri daha güçlüdür” diyerek aktardı.

Weber ayrıca küresel büyümenin gecikmiş bir döngü aşamasında olduğunu kabul ettiğini ancak küresel bir ekonomik durgunluk görmeyi beklemediğini belirtti.

UBS Başkanı Piyasalardan Çıkmak Kötü FikirBir ticaret savaşı riskinin gerçek olduğuna dikkat çeken Weber, yatırımcıların Pekin ve Washington’dan gelen söylemlerin kısa vadeli etkiler yaratacağı konusunda da temkinli olmaları gerektiğini anlattı. Ve konuşmasını; “bence yatırımcılar ürkütüldü ve bence bu politika gürültüsüne karşı verilen aşırı bir tepki ki politika velveleleri her zaman kısa vadeli olurlar” sözleriyle noktaladı.

Öte yandan Weber, Trump’ın FED eleştirileri karşısında kurumu savunanlar arasına katıldığını da gösterdi. Eski Almanya Merkez Bankası olan Axel Weber, FED’in izlediği yolun doğru olduğunu düşündüğünü söyleyerek; “bence bu yıl 1 kez daha ve gelecek yıl 3 kez daha yapılabilecek FED’in faiz artırım oranları, kabaca doğru görünüyor” dedi. Tüm bunların yanında UBS Başkanı, geçen ay yaptığı bir açıklamada da ABD ile Çin’in henüz tam bir ticaret savaşına başlamadığını dile getirerek umut verici yorumlarıyla gündeme gelmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum