Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tüketici Güven Endeksi Eylül’de 79,7’ye Yükseldi

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre tüketicinin güveni Eylül ayında, %1,8 oranında artış gösterdi.
Tüketici Güven Endeksi Eylül’de 79,7’ye Yükseldi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2021’in Eylül ayına ilişkin tüketici güven endeksi verilerini açıkladı. Buna göre bir önceki ay 78,2 değerinde gelen tüketici güven endeksi Eylül’de %1,8 oranında artış göstererek, 79,7 oldu.

Geçen 12 aylık döneme göre mevcut dönemde hanenin maddi durumu endeksi 62,6 oldu.
Tüketici Güven Endeksi, Eylül 2021
Kaynak: KAP

Endeks bir önceki ay olan Ağustos’ta 61,3 iken, Eylül’de %2,2 oranında artış gerçekleşti. Bir önceki ay 75,3 olan gelecek 12 aylık döneme ilişkin genel ekonomik durum beklentisi endeksi, Eylül’de %0,5 artışın ardından 79,0 değerini aldı.

Geçen 12 aylık döneme göre gelecek 12 aylık dönemde dayanıklı tüketim mallarına harcama yapma düşüncesi endeksi, 97,7 açıklandı. Endeks bir önceki ay da bu değerde gelmişti.

Eylül ayında, geçen 3 aylık döneme göre gelecek 3 aylık dönemde yarı-dayanıklı tüketim mallarına harcama yapma düşüncesi endeksi 106,9 oldu. Geçen 12 aylık döneme göre gelecek 12 aylık dönemde ücretlerin değişimine ilişkin beklenti 104,4 açıklandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum