Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tüketici Güven Endeksi Ekim’de 76,8’e Düştü

Ekim 2021 dönemine ait tüketici güven endeksi verileri açıklandı.
Tüketici Güven Endeksi Ekim’de 76,8’e Düştü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan rakamlara göre tüketici güven endeksi Ekim’de 76,8’e düştü. Eylül’de yüzde 1,8 oranında artış göstererek, 79,7 olmuştu.

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 3,6 azaldı.

Tüketici güven endeksi istatistiklerine göre Eylül ayında 79,7 olan endeks, Ekim ayında 76,8 oldu.
Tüketici Güven Endeksi Ekim 2021
KAYNAK: TÜİK

Geçen 12 aylık döneme göre mevcut dönemde hanenin maddi durumu endeksi Ekim ayında yüzde 3 azalarak 60,7 oldu. Eylül ayında 62,6 olmuştu. Gelecek 12 aylık döneme ilişkin hanenin maddi durum beklentisi endeksi Ekim ayında yüzde 4,4 düşüşle 75,6 oldu. Eylül ayında 79 olarak kaydedilmişti.

Gelecek 12 aylık döneme ilişkin genel ekonomik durum beklentisi endeksi Ekim’de yüzde 6,4 oranında gerileyerek 74,2’ye indi. Eylül’de 79,3 olmuştu.

Geçen 12 aylık döneme göre gelecek 12 aylık dönemde dayanıklı tüketim mallarına harcama yapma düşüncesi endeksi de Ekim’de yüzde 1,1 oranında azalarak 96,6’ya indi. Eylül’de 97,7 olmuştu. Böylelikle tüketici güven endeksinin alt endekslerinin tümü Ekim 2021’de gerileme kaydetmiş oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum