Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump’ın Kripto Para Hakkında Konuşması Sektör için İyi Bir Şey

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Trump’ın kripto eleştirilerinin sektör için sadece iyi olabileceğini söyledi. İşte detaylar;
Trump’ın Kripto Para Hakkında Konuşması Sektör için İyi Bir Şey
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, Trump’ın kripto yorumları hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Kripto topluluğunda CZ olarak bilinen CEO, Trump’ın bitcoin ve Facebook’un Libra’sı hakkındaki eleştirilerinin sektör için yalnızca iyi olabileceğini söyledi.

“Şu ana kadar Trump olumlu ya da olumsuz hiçbir şey yapmadı, sadece hayranı olmadığını söyledi. Bunun hakkında tweet atması ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın kripto para birimlerinden bahsediyor olması iyi bir şey.” dedi.

Trump bu ayın başlarında attığı bir dizi tweette, bitcoin gibi kripto para birimlerinin taraftarı olmadığını belirterek; “onlar para değil” demişti.

Binance’nin CEO’su Trump Kripto Eleştiri Ayrıca Facebook’un Libra’sının federal bankacılık düzenlemelerine tabi olması gerektiğini kaydetmişti. Sonrasında Facebook’un blok zinciri şefi David Marcus, Capitol Hill’de ifade vermeye çağrılmış, bitcoin fiyatı artan düzenleme kaygıları nedeniyle baskılanmıştı. Öyle ki Trump’ın açıklamalarının ardından dünyanın en büyük kripto parası olan bitcoin yüzde 10 düşüşle 10 bin 175 dolara kadar gerilemişti.

Ne var ki Binance CEO’su, ABD’nin kripto para sahiplenmeyi yasaklasa bile (bu CEO’nun en kötü senaryosu) bunun endüstriyi kıramayacağını öne sürdü.

Binance’nin CEO’su ABD Bitcoin Yasaklaması Sektörü Bozamaz“Kripto para birimi herhangi bir ülkeden bağımsız olarak hayatta kalacaktır. Bitcoini yasaklamaya çalışan çoğu ülke vatandaşlarının kripto para birimini daha çok istemelerine neden oluyor.” dedi. Yetkili makamların sıklıkla kripto para birimlerinin dolandırıcılık ve kara para aklama gibi yasadışı faaliyetlerde kullanılması hakkındaki uyarılarına da değinen CZ, Mayıs ayında bilgisayar korsanlarının Binance borsasından 7000 bitcoin çalmaları hakkında açıklama yaptı.

Binance saldırıyı fark ettikleri zaman tüm para çekme işlemlerini durdurduğunu açıklarken, olayı tamamen kapsayacağını ve hiçbir kullanıcı fonunun etkilenmeyeceğini duyurmuştu. CZ ise olayı talihsizlik olarak nitelendirdi ve Binance gelirlerinin büyüklüğü göz önüne alındığında “tamamen yönetilebilir” olduğunu ekledi.

Herhangi bir soygun olması durumunda Binance’nin buna cevap vermesinin, sektöre finansman söz konusu olduğunda yeni bir şeffaflık düzeyi getirdiğini gösterdiğini aktardı. “Bankalar saldırıya uğradı ama sayılarla şeffaf değiller. Bankalar için milyarlarca dolar para cezası görüyorsunuz. Kripto para birim ileyse daha fazla şeffaflık var ki bu da aslında kullanıcılar için iyi çünkü neler döndüğünü biliyorlar.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu