Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump Birçok Konuda Mutabakata Varılsa da Ticaret Anlaşmasına En Az 4 Hafta Olduğunu Söyledi

Çarşamba günü başlayan ve hala devam eden ABD – Çin ticaret görüşmelerine yönelik açıklama yapan Başkan Trump, birçok konuda uzlaşıya varıldığını fakat tam olarak anlaşma sağlanması için en az 4 haftanın gerektiğini belirtti.
Trump Birçok Konuda Mutabakata Varılsa da Ticaret Anlaşmasına En Az 4 Hafta Olduğunu Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD ile Çin arasında ticaret savaşlarını sona erdirmek için yapılan müzakereler yoğun bir şekilde devam ediyor. Küresel pazarları da etkisi altına alan ve piyasaları etkileyen ticaret savaşlarına dair olumlu gelişmelerin haberleri alınsa da halen kesin bir sonuca varılmış değil.

ABD Başkanı Donald Trump, birçok konuda uzlaşmaya varılmış olsa bile Çin ile anlaşmaya varmak için en az dört hafta zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, Washington’da Oval Ofiste bir araya geldi.

Elde edilen bilgiye göre iki taraf arasında yapılan görüşme neticesinde savaşın en kısa zamanda sonuçlandırılması ve ticaret ilişkilerini istikrarlı bir şekilde yeniden yoluna konulması adına bir anlaşmaya varıldı. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping de daha önce yaptığı açıklamada kayda değer oranda yol katedildiğini ifade etmişti.

Oval Ofiste gazetecilere açıklama yapan Trump, birçok konuda uzlaşı sağlansa bile anlaşmaya varmanın en az dört hafta daha alacağını söyledi.

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ise Başkan Donald Trump, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ve ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ile yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile görüşeceği tarih hakkında bilgi vermedi.

Bazı resmi işlemler için en az iki hafta gerektiğini söyleyen Trump; mükemmel bir anlaşma, ilerletmenin bir yolunun bulunması ve anlaşmaya çok yakın olmak tarzında ifadeler kullanarak olumlu sinyaller verdi. Çin Başbakan Yardımcısı Liu He’nin iki ülke arasında süren ticaret müzakerelerinin en kısa zamanda tamamlanmasını ve ticaret ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde yoluna girmesini umduğu bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu