Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump’tan Eski Baş Danışmanının Suçlu Bulunmasına Sert Tepki!

Trump’ın eski baş danışmanı Roger Stone, adaleti yanıltma ve kongreye yalan söyleme gibi maddelerden suçlu bulunurken, ABD Başkanı verdiği tepkide önemli isimlere gönderme yaptı.
Trump’tan Eski Baş Danışmanının Suçlu Bulunmasına Sert Tepki!
Yorum

20 Ocak 2017’de görevi Barack Obama’dan devralarak ABD’nin 45. Başkanı olan Donald Trump’ın seçim kampanyasına ilişkin olaylar bitmek bilmiyor. Başkanlık koltuğunda iki yıldır oturan Trump, 2020 seçimleri için vaatlerini sunmaya başladı.

Ancak şimdi paylaşacağımız haber 2016 seçim kampanyası döneminde Trump’ın baş danışmanlığını yapan isim hakkında. Eski baş danışmanı Roger Stone, kongreye yalan söylemekten suçlu bulunurken, Trump’tan tepki gecikmedi.

Washington Mahkemesi, Rusya soruşturmasında adı geçen Roger Stone hakkındaki kararını açıkladı.

Roger StoneStone, Ocak ayında Rusya’nın 2016’da ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarının araştırıldığı soruşturmada göz altına alınmıştı. Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan Stone, daha sonra kefalet karşılığında serbest bırakıldı.

Savcılığın iddianamesinde Stone, Trump’ın rakibi Hillary Clinton’ın seçim kampanyasını yöneten John Podesta’nın Rus bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilen e-posta yazışmalarına istinaden suçlanmıştı.

Soruşturma devam ederken Washington Mahkemesinde jüri Stone’u; kongreye yalan söylemek, adaleti engellemek ve tanıkların gözünü korkutmak gibi 7 farklı maddeden suçlu buldu.

Başkan Trump eski danışmanının suçlu bulunmasına Twitter’dan yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Stone’u suçlu bularak, yıllarca hapiste kalmasının istendiğini belirten Trump, “Peki ya Crooked Hillary, Comey, Strzok, Page, McCabe, Brennan, Klaket, Shifty Schiff, Ohr ve Nellie, Steele ve Mueller bile dahil diğerleri. Onlar yalan söylemedi mi?” şeklinde soru yöneltti.

Söz konusu isimlere gönderme yapan Başkan, ABD tarihinde görülmemiş bir çifte standart olduğunu belirtti. Bu arada azil soruşturması devam ederken, bugün halka açık oturumun ikincisi yapıldı. Ukrayna’nın eski ABD Büyükelçisi Marie Yovanovitch de oturumda ifade veren isimlerden oldu.

Yovanovitch, “Görevim 30 yıldır ABD’nin dış politikalarını uygulamak. Bugüne kadar hem Cumhuriyetçi hem de Demokrat yönetimleriyle çalıştım. Diplomatlık görevi partilerin çizgisinde davranarak icra edilmez” dedi. Tüm bu gelişmelerin dışında 2020 seçimlerini gündemine alan Trump, kampanyaların merkezinde ekonomik büyüme olacağını vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu