Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump’ın Danışmanı Kellyanne Conway’in Eşi Başkanın Akıl Sağlığı Konusunda Uyardı

Beyaz Saray’daki kilit pozisyonlardan birini dolduran Kellyanne Conway’in eşi George Conway, ABD Başkanı Donald Trump’ın akıl sağlığı hakkındaki uyarılarıyla dikkat çekti. Detaylar aşağıda;
Trump’ın Danışmanı Kellyanne Conway’in Eşi Başkanın Akıl Sağlığı Konusunda Uyardı
Yorum

İlk başta bir paket anlaşması gibi görünen görevlendirmede, Kellyanne Conway’in Trump’ın Beyaz Saray ekibine katılması, eşi George Conway’in de Adalet Bakanlığı’ndaki yeni yönetime katılması bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı ve George Conway dışarıda kalırken eşi Kellyanne Conway Beyaz Saray’daki kilit pozisyonlardan birini doldurdu.

Ve şimdi Richard Nixon’un başsavcısının karısının Watergate hakkındaki ikazlarından sonra görülmemiş bir manzarada, Trump’ın danışmanının eşi başkanın akıl sağlığı konusunda uyarılarda bulunuyordu. Yönetimin kurulma aşamasında medya raporları George Conway’in Adalet Bakanlığı’nda görevlendirileceğini öne sürse de Trump Mayıs 2017’de FBI Direktörü James Comey’i kovarak kurumu sarmıştı.

James Comey’in kovulmasının ardından geçen birkaç hafta içinde de George Conway, adaylığını geri çekerek özel bir avukat olarak kalmaya karar vermişti.

George Conway Özel Avukat Olarak Devam Etti Sonraki zamanlarda ise Conway, halka açık bir şekilde Trump’ı eleştirmeye başlamış, ABD Başkanı’nın seyahat yasağının hukuki savunması uygunsuz yorumlarla karmaşık hale getirdiğini söylemişti. Kısa süre sora yorumunu yumuşatmaya çalışarak, hala Trump’ın ve harika eşinin çok güçlü bir destekçisi olduğunu dile getirmişti. Geçen yılın bahar aylarında ise Conway tavrını yine değiştirmiş, Trump Robert Mueller’in atamasını anayasaya aykırı olarak değerlendirdikten sonra Conway bunu çürütmeye uğraşmıştı.

Gazeteciler Trump’ın şüpheli iddialarının üzerine giderken Conway de bir iş idarecisinin kaderinin benzer şekilde ilerlediğini dile getirmişti.

George Conway Trump Akıl Sağlığı EleştiriTrump eleştirmenini dikkat çekmeye çalışmakla suçlarken, eşi Kellyanne Conway ise George Conway’in yorumlarının kendisinin Beyaz Saray’daki işiyle alakalı olmadığını savunmuştu. Faka son günlerde işler daha da karmaşık hal adlı çünkü George Conway geçen hafta Federal Yargıç Amy Berman Jackson hakkında yanlış iddialar için onu eleştirirken Trump’ın zihinsel sağlığını sorguladı. Keza geçen yıl da akıl sağlığı sorgulanmış fakat yapılan incelemeler de Trump’ın akıl sağlığının yerinde olduğuna karar verilmişti.

Twitter hesabından Amerikan kamusal yaşamının daha önce hiç bu kadar pişkin, yalancılık görüp görmediğini soran Conway; “bu adamın zihin durumu hakkında ciddi bir inceleme yapılmalı” demişti. Hafta sonu boyunca Trump, General Motors, Radikal Sol Demokratlar, Yalan Haber Medyası ve Senatör John McCain hakkında şiddetli bir saldırı turu başlatmıştı.

Ayrıca ünlü bir komplo teorisyeni tarafından ortaya atılan MS-13 çetesinin üyelerinin sabıka fotoğraflarını retweetlemişti.

Conway de buna karşılık, isim belirtmeden durumunun daha da kötüye gittiğini belirtti. Pazartesi günü daha spesifik konuşan Conway, narsistik kişilik bozukluğu hakkında tweetler attı. “Söylediği ve yaptığı şeylerin rasyonel bir plan veya stratejinin parçası olduğunu varsaymayın, çünkü nadiren öyleler, onları patolojilerinin bir ürünü olarak kabul edin ve böylece mükemmel bir anlam ifade ederler” ifadeleriyle dikkat çeken Conway; “Özellikle medya, Kongre, Başkan Yardımcısı ve Kabine dahil tüm Amerikalılar şu anda Trump’ın akli durumu ve psikolojik durumu hakkında ciddi olarak düşünmeliler” dedi. Eşi Kellyanne Conway ise Pazartesi günü Beyaz Saray’da; “hayır bu endişeleri paylaşmıyorum” ifadeleriyle açıklama yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu