Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump Milyonerlerin Desteğini Kazansa da Birebir Yarışta Joe Biden’a Yenilecek

Trump, milyonerler arasında daha fazla destek kazansa da birebir yarışta Joe Biden'a yenilecek. Yapılan bir ankete göre durum şöyle;
Trump Milyonerlerin Desteğini Kazansa da Birebir Yarışta Joe Biden’a Yenilecek
Yorum

Başkan Donald Trump, Amerika’nın milyonerlerinin favori adayı ve desteği güçleniyor gibi görünüyor. Ancak sorun şu ki kafa kafaya bir rekabette Demokrat aday Joe Biden karşısında kaybedecek.

CNBC tarafından yapılan milyoner anketine ait olan görüşe göre milyonerlerin yüzde 36’sı 2020’de Trump’ı destekleyeceğini söyledi ki oran Mayıs ayındaki yüzde 32’nin üzerindeydi.

Michael Bloomberg’in yarışa katılmasından önce gerçekleştirilen ankette, ikinci favori aday yüzde 14’le Joe Biden ve üçüncü favori aday yüzde 8’le Elizabeth Warren oldu. Trump için milyoner desteğinin son üç yılda artması dikkat çekti.

Bugün bir kampanyaya bağış yapan milyarderlerden en büyük sayı yüzde 39’la Trump’ın kampanyasına bağışlanmıştı.

En Büyük Bağış Trump Kampanyası Yine de Trump’a verdikleri destek, büyük ölçüde 2020’de kiminle karşılaşacağına bağlı. Çünkü ankete göre milyonerler bire bir eşleşmelerde kimi destekleyecekleri sorulduğunda, Joe Biden Trump’ı yüzde 48’e yüzde 41 ile geçti.

Biden, Trump-Biden karşılaşmasında Cumhuriyetçi milyoner oylarının dahi yüzde 18’ini aldı. Milyonerler arasında Trump’ı yenen diğer tek Demokrat aday, yüzde 46’ya yüzde 43’le Pete Buttigieg oldu. Bernie Sanders ile Elizabeth Warren’ı ise kolaylıkla geçti.

Milyonerlerin Trump’ı desteklemesinin ana nedeni ekonomi olarak ortaya çıktı. Katılımcıların neredeyse yarısı Trump’ın ekonomi için iyi olduğunu söylerken üçte biri Biden’ın ekonomi için iyi
olacağını söyledi.

Yüzde 60’tan fazlası ise Sanders ve Warren’ın ekonomi için kötü olacağını öne sürdü.

ABD Ekonomisi Warren Sanders KötüSpectrem Group Başkanı George Walper, yarışın şu anda çok akıcı olduğunu tek süreklinin Trump olduğunu dile getirdi. Walper, 20 yıl önce milyonerlerin daha ağırlıklı olarak Cumhuriyetçi olacağını ancak bugün, eşit olarak bölünmüş bir Amerikan kamuoyunu daha fazla yansıttıklarını ekledi. “Coğrafya ve kim oldukları; politik görüşlerine göre servetten daha önemlidir” dedi.

Ankette milyonerlerin önümüzdeki yıl ekonomi ve piyasalar konusunda temkinli davranmaya devam ettikleri de görüldü. Üçte biri ekonominin aynı olacağını, yüzde 40’ı daha zayıf olacağını ve yüzde 28’i daha güçlü olacağını kaydetti. Demokrat milyonerlerin ise yüzde 62’si ekonomini daha kötü olacağını öngördü.

Yüzde 38’lik dilim S&P 500‘ün gelecek yıl yüzde 5 ila yüzde 10 artacağını, yüzde 19’u daha güçlü olacağını ve yüzde 20’si düz olacağını tahmin etti. Bu sonuçlar için 301 Cumhuriyetçi, 200 Demokrat ve 247 bağımsız dahil 1 milyon dolar veya daha fazla yatırım yapılabilir varlığa sahip 700’den fazla kişiyle anket yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu