Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump’a Göre Kendisini Hedefleyen Azil Soruşturması “ABD Tarihinin En Büyük Rezaleti”!

ABD Başkanı Trump kendisine yönelik başlatılan azil soruşturmasından oldukça rahatsız. Bu durumu "Amerikan tarihindeki en büyük rezalet" olarak değerlendirirken, ülke basınını ise "samimiyetsiz" olmakla suçladı.
Trump’a Göre Kendisini Hedefleyen Azil Soruşturması “ABD Tarihinin En Büyük Rezaleti”!
Son Güncelleme: 
Yorum

Beyaz Saray’da sağlık hizmetleriyle ilgili konuşma yapan ABD Başkanı Donald Trump, gazetecilere yaptığı basın açıklamasında iç açıcı olmayan söylemlerde bulundu. Burada kendisine yönelik başlatılan azil soruşturmasından duyduğu rahatsızlıkları dile getiren Trump, durumu sert bir dille eleştirdi.

Önceki gece Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın yaptıkları açıklamayı hatırlatan Trump, söz konusu bu açıklamada Temmuz ayında yapılan telefon görüşmesinin ABD’nin Ukrayna’ya yardımlarını kesmesiyle bir alakası olmadığını vurguladıklarına işaret etti.

Tam da bu noktada ülke basınına yüklenen ABD Başkanı, basını inanılmaz derecede “samimiyetsiz” olarak yorumlarken daha iyi medya organlarına sahip olunsaydı ülkeye daha iyi hizmet edilebilirdi, dedi.

Trump Ülke Basınına YüklendiTrump, kendisini hedef alan azil sürecine yönelik ilk kamuya açık oturumların yapılacağının duyurulmasının ardından başlatılan oturumları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyareti nedeniyle izleyemediğini açıkladı. Ardından oturumun bir kısmını izleme fırsatı bulduğunu belirten Trump, bunun kendisi için tam bir rezalet olduğunu ifade etti.

Görevinden alınmasını kapsayan bu soruşturmayı ABD tarihinin en büyük rezaleti olduğunu söyleyen Trump, durumun ABD içi utanç verici olduğu yönündeki görüşünü ifade etti. Ayrıca azil soruşturmasının hukuki değil siyasi bir süreç olduğunu belirtti.

Eski ABD Kiev Büyükelçisi Mario Yovanovitch, Kongre’deki açık oturumda azil soruşturmasına yönelik ifade verdi. Ardından Trump hep yaptığı gibi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Yovanovitch’i sert bir eleştiri yağmuruna tuttu.

Eski ABD Kiev Büyükelçisi YovanovitchYovanıvitch’in gittiği her yerin kötü duruma düştüğünü paylaşımında belirten Trump, büyükelçi hakkında Ukrayna Devlet Başkanı’nın da olumlu fikirlere sahip olmadığını belirtti. Yovanıvitch’in kendisine hizmet etmediği gerekçesiyle görevinden olduğu iddialarını yalanlayan Trump, şu durumda ABD dış politikasının öncekine göre daha güçlü bir konumda olduğunu aktardı.

ABD medyası ve bazı demokratlar, Trump’ın bu söylemlerinin bazı kişileri tehdit etme amacı taşıdığını düşünüyor. Beyaz Saray ise bu düşünceleri reddetti ve azil sürecinin tek partili bir siyasi süreç olduğunu belirtti. Ardından sürecin tamamen gayrimeşru olduğunu açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu