Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump’ın Yakın Arkadaşı Yatırımcı Tom Barrack da Suudi Konferansına Katılmayacak!

ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın arkadaşlarından olan milyarder yatırımcı Tom Barrack da Suudi konferansına katılmayacağını duyurdu. Detaylar aşağıda;
Trump’ın Yakın Arkadaşı Yatırımcı Tom Barrack da Suudi Konferansına Katılmayacak!
Yorum

23 – 25 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Çöldeki Davos isimli etkinliğe katılmaktan vazgeçenler arasına milyarder yatırımcı Tom Barrack da eklendi. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Geleceğe Yatırım Girişimi’ne gitmeyeceğini duyuranların sayısındaki artış gözden kaçmazken Tom Barrack’ın kararını Mnuchin’in açıklamasından sonra verdiği söylendi. Çünkü ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ilk başta Suudi konferansına katılmayı planladığını açıklasa da Perşembe günü kararını değiştirdiğini ve Riyad’a gitmeyeceğini duyurmuştu.

Buna göre Steven Mnuchin, Başkan Trump ve Dışişleri Bakanı Pompeo ile görüşmesinin ardından Suudi konferansına katılmama kararı almıştı.

Trump’ın Yakın Arkadaşı Yatırımcı Tom Barrack Çöldeki Davos'a Katılmayacak Konuyla ilgili yakın kaynaklar da Barrack’ın Geleceğe Yatırım Girişimi etkinliğine katılmama kararının Mnuchin’in açıklamasıyla doğrudan alakalı olduğunu bildirdi. Çünkü Donald Trump’ın en yakın müttefiklerinden olan Barrack ile ABD Hazine Bakanı Mnuchin’in Salı günü gerçekleştirilecek bir panelde birlikte konuşma yapmaları bekleniyordu.

Kısacası; Colony Capital’in CEO’su Barrack Suudi Arabistan’daki etkinliğe katılmaktan vazgeçen en son önemli isim oldu.

Trump’ın Yakın Arkadaşı Yatırımcı Tom Barrack Çöldeki Davos'a Katılmayacak

İlgili haberde, Thomas J. Barrack Jr.’nin Trump’a ve operasyonlarına başkanlık seçimleri sırasında yakınlaştığı hatırlatıldı. Barrack’ın aday Trump’ın fon toplamasına yardım ettiği ve daha sonra onu önceki kampanya başkanı Paul Manafort’a tanıtan lider iş adamlarından biri olduğu bilgisinin de üzeri çizildi. Ayriyeten Barrack daha sonra Trump’ın açılış komitesinin başkanı olarak görev yapmıştı.

Tüm bunların yanı sıra Barrack’ın Orta Doğu ile güçlü ilişkileri olduğu, hatta bölgeye 200 milyon dolarlık yatırım yaptığı biliniyordu. Barrack’ın emlak yatırım şirketi Colony Capital’in 34 milyar dolarlık varlık yönettiği de aşikardı.

İşte burada Barrack’ın Orta Doğu’daki iş uzmanlığı ile Trump ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ilişkileri daha iyi hale getirmeye çalıştığı vurgulandı. Barrack’ın yanında Dünya Bankası Grubu Başkanı Jim Yong Kim, Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Alman Deutsche Bank CEO’su, Ford Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford, AOL’nin kurucusu Steve Case, Viacom CEO’su Bob Bakish, New York Times’ın finans muhabiri olan Andrew Ross Sorkin ve Los Angeles Times’ın milyarder sahibi Patrick Soon-Shiong da konferansa katılmama kararı almışlardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu