Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sampo Oyj: Kendinizi Krize Karşı Hedge Etmek için Artık Çok Geç!

Koronavirüsün tahvil yatırımları üzerindeki etkilerini değerlendiren finans grubu Sampo Oyj, riski hedge etmek için yapılacak pek fazla bir şeyin kalmadığını bildirdi.
Sampo Oyj: Kendinizi Krize Karşı Hedge Etmek için Artık Çok Geç!
Son Güncelleme: 
Yorum

Koronavirüs endişesi gün geçtikçe artıyor. Şu ana kadar dünya genelinde toplamda 18 bin 963 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti 425 bin 793 kişinin ise virüs taşıdığı tespit edildi. Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği koronavirüs, insan hayatını tehdit etmesinin yanında ticaret, üretim ve dolayısıyla ekonomi üzerinde de çok ciddi baskı yaratıyor.

Hatta birçok uzman salgın geçse bile ekonomide yarattığı hasarın uzun süre düzeltilemeyeceğini ifade ediyor. Finlandiyalı finans grubu Sampo Oyj analistleri tahvil piyasalarına ilişkin bir değerlendirmede bulundu.

Sampo Oyj, tahvil piyasalarında riski hedge etmek için artık çok geç kalındığını bildirdi.

Tahvil Yatırımları Riski Hedge Etmek için Çok GeçKurum analistlerinden Ville Talasmaki, uyarı işaretlerinin bir süredir gözlendiğini belirtiyor. Yapılan açıklamada “Kredi piyasalarında sert bir satış dalgası riskine karşı geçen ay hedge etmeye başlamadıysanız, artık zahmet etmeyin.” ifadesine yer verilirken, artık yapılacak bir şeyin kalmadığı söylendi.

Talasmaki, tüm hayati kararların Şubat ve öncesinde alınması gerektiğini belirtti. Salgının hızı arttıkça piyasaların artık akla uygun olmayan bir şekilde işlediğini, en değerli şirketlerin bile satışa maruz kaldığını dile getirdi.

Bundan sonraki dönemde Avrupa Merkez Bankası’nın likidite desteğinin etkilerinin izleneceğini, piyasanın bunu inandırıcı bulması halinde Avrupa için durumun daha iyimser olabileceğini sözleri ekledi.

ABD Başkanı Trump’ın milyarder hedge fonu yöneticileri ve özel sermaye fonu yöneticileriyle görüştüğü öğrenildi.

BD Başkanı Trump Yatırımcılarla GörüştüVirüsün tüm dünyada olduğu gibi ABD ekonomisine verdiği hasar da giderek büyüyor. Piyasaya destek olmak ve kötü giden ekonomiyi toparlamak adına en büyük adımları atan ülkelerin başında Amerika gelse de endişe durumu azalmış değil. Başkan Trump’ın ABD ekonomisini yeniden açmak için Wall Street yatırımcıları ile bir araya geldiği öğrenildi.

Bunlar arasında Tudor Investment’tan Paul Tudor, Citadel’den Kenneth Griffin ve Blackstone Group Inc.’ten Stephen Schwarzman gibi isimlerin yer aldığı biliniyor. Resesyon olasılıklarını değerlendiren Trump, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada “Tedavinin sorunun kendisinden daha kötü olmasına izin veremeyiz.” ifadesine yer vernişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu