Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İlki Ankara’da Yapılan Pazarcı Esnafına Yönelik Eğitimler 10 İlde Verilecek

Pazarcı esnafına yönelik eğitimlerin birincisi, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla Ankara’da yapıldı. Bu eğitimlerin 10 ilde daha verileceği bildirildi.
İlki Ankara’da Yapılan Pazarcı Esnafına Yönelik Eğitimler 10 İlde Verilecek
Yorum

Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü, Pazarcı Esnafı Eğitim Programı’nın ilkini Ankara’da gerçekleştirdi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla yapılan eğitimlerin içeriği ve amacı hakkında bilgi verilirken, 10 ilimizdeki esnaf ve pazarcılara da ulaştırılacağı bildirildi.

Pazarcı esnafına yönelik eğitimler, ilki Ankara’da olmak üzere başladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, pazarların sadece alışveriş yapılan yerler olmadığını, buraların aynı zamanda toplumun örf ve adetlerinin yaşatıldığı mekanlar olduğunu söyledi. “Güçlü Esnaf, Güçlü Ekonomi” vizyonu ile bakanlık olarak her daim esnaf ve sanatkarların yanında olduklarını, karşılaştıkları tüm sorun ve zorluklarla mücadelelerinde de destek olduklarını aktardı.

Pazarcı esnafına yönelik eğitim seferberliğinin ilkini Ankara’da gerçekleştirdiklerini söyleyen Pekcan, bu eğitimlerin 10 ilde daha verileceğini açıkladı. Müşteri memnuniyetinin daha fazla müşteri anlamına geldiğini, bunun da daha fazla kazanç olduğunu aktardı.

Esnafların yaşadığı sıkıntıların en başında krediye erişim konusunda yaşadığı zorluklar geliyor.

İşlerini büyütmek isteyen esnafların istedikleri krediye ulaşma konusunda sıkıntı yaşadığını anlatan Bakan Pekcan, bu konuda sağlanan kolaylıkları hatırlattı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği aracılığıyla esnaf ve sanatkara bir yıla kadar olan vadelerde %4, daha uzun süre olanlarda %5 faizli kredi verdiklerini söyledi.

Ayrıca SGK prim ödemelerinde de esnaflara destek verdiklerini belirten Pekcan, genç girişimcilere 75 bin liraya kadar gelir vergisi istisnası getirdiklerini ve geleneksel sanatlarla uğraşanlara faizsiz kredi imkanı sağladıklarını anlattı. Basit usulde ticari kazanç sağlayan esnaf ve sanatkarlara gelir vergisi matrahında yıllık 11 bin lira indirim yapılacağını da sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu