Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NetRD’nin Hisse Devri 11,6 Milyon Dolar Bedelle Tamamlandı

Netaş payların tamamına sahip olduğu NetRD’yi MERA Switzerland AG'ye sattı. Hisse devri ise dün itibarıyla tamamlandı.
NetRD’nin Hisse Devri 11,6 Milyon Dolar Bedelle Tamamlandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Netaş Telekomünikasyon A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), hisse satış işleminin tamamlanması hakkında açıklama yaptı. Şirketin %100 bağlı ortaklığı Netaş Bilişim Teknolojileri A.Ş.’nin %100 sermayesine sahip olduğu NetRD Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon A.Ş.’nin payları hakkında karar 5 Mart 2021 tarihinde alınmıştı.

Buna göre payların tamamının ABD menşeili Orion Innovation Group içinde yer alan MERA Switzerland AG’ye 8.000.000 ABD doları özkaynak değeri ile satılmasına karar verildiği hatırlatıldı.

Şirketin net değerinin kapanış düzeltmeleri yapıldıktan sonra tam olarak tespit edileceği kararına yönelik olarak, “Söz konusu satış işlemi ile ilgili kapanış işlemlerinin ardından hisse devri toplam 11.607.277 ABD doları bedelle tamamlanmıştır.” bilgisine yer verildi.

Şirket bu satış işleminin ardından 38.872.094 TL kar elde edecek.
Netaş Satış KAP Açıklaması
Kaynak: KAP

KAP üzerinden paylaşılan bilgilere göre satılan finansal duran varlığın sermayesi 50.000 TL olurken, satış işleminde ödemenin peşinen yapılacağı bildirildi. Satılan payların nominal tutarı 50.000 TL, beher pay fiyatı 232,1455 dolar, toplam tutar 11.607.277 dolar olarak açıklandı.

Satılan finansal duran varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı %2,10 oldu. İşlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı %5,17 bildirildi.

Netaş’ın borsadaki performansına bakıldığında son bir ayda zayıf bir performans sergilediğini görmekteyiz. Dünkü işlemleri %1,91 değer düşüşle 24,64 liradan tamamlayan NETAS kodlu hisseler, aylık bazda %11 değer kaybetti. Yıllık olarak ise %87 primlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu