Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moody’s: Avrupalı Rüzgar Türbini Üreticileri 2021’de İyileşecek

Moody's, Avrupalı rüzgar türbini üreticilerinin gelirlerinin 2021 yılında %8-10 artmasını bekliyor. En çok fayda sağlayacak şirketler ve detaylar aşağıda;
Moody’s: Avrupalı Rüzgar Türbini Üreticileri 2021’de İyileşecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Investors Service, bugünkü notunda Avrupa rüzgar türbini pazarının, COVID darbesinin ardından gelir artışı görebileceğini belirtti.

Nota göre Avrupalı rüzgar türbini üreticilerinin marjları, COVID-19 salgını sırasındaki maliyet darbelerinin ardından 2021’de toparlanacak ve offshore kurulumlar gelecekteki büyümeyi tetikleyecek.

Moody’s’den Oliver Giani, Avrupalı rüzgar türbini üreticilerinin gelirlerinin 2021 yılında %8-10 oranında artmasını ve bunun yanında marjlarda bir miktar toparlanma beklediklerini söyledi.

İspanyol IBEX 35’te işlem gören Siemens Gamesa hisselerinin yıllık kazancı yüzde 126’nın üzerine çıktı.
Siemens Gamesa Hisse 22 Mart
Kaynak: MarketWatch

2019’da kurulu kapasitenin %60’ını dört tedarikçinin kontrol ettiği belirtilirken bunlar Vestas, Siemens Gamesa, Goldwind ve GE Renewable Energy olarak belirtildi.

Söz konusu durum, rüzgar türbini pazarının oldukça parçalanmış olduğunu ve yenilikçi-rekabetçi kalması için Ar-Ge yatırımları gerektirdiğini gösteriyor.

Moody’s, Siemens Gamesa ile Vestas’ın gelecek 3-5 yıl içinde offshore pazar büyümesinden en çok yararlanacak piyasa oyuncuları olacağını aktardı. Buna karşılık, daha küçük onshore şirketlerin zarar göreceğini ekledi.

Yenilenebilir enerji payının 2018’deki %35’ten 2040’ta %55’e çıkmasını bekleyen Moody’s, notunun bir kredi derecelendirme olmadığı bilgisine yer verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu