Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Metemtur, Gündemir İnşaat’ı 275 Bin TL Bedelle Satın Aldı

Metemtur, Gündemir İnşaat’ı F tipi müteahhitlik belgesine sahip olması sebebiyle satın aldığını duyurdu.
Metemtur, Gündemir İnşaat’ı 275 Bin TL Bedelle Satın Aldı

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. Gündemir İnşaat Taahhüt Yapı Malzemeleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin tamamının 275.000 TL bedelle satın alınması için sözleşme imzaladı.

Açıklamada Gündemir İnşaat’ın; Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapılması planlanan konut projesinin ve daha sonra gündeme gelebilecek olan gayrimenkul projelerinin inşaatı için F tipi müteahhitlik belgesi sahibi olması sebebiyle satın alındığı söylendi.

Hisse devir yoluyla şirket alınmasına yönelik işlemler hakkındaki açıklama, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapıldı.
Metemtur Finansal Duran Varlık Edinimi Bildirim
Kaynak: KAP

Devralma yöntemiyle satın alınacak finansal duran varlığın sermaye tutarı 750.000 TL olarak açıklandı. Beher payın alış fiyatı 0,3667, toplam tutarı 275.000 TL oldu.

Edinilen payların finansal duran varlığın sermayesine oranı %100, edinimden sonra sahip olunan payların finansal duran varlık sermayesine oranı ve finansal varlıkta sahip olunan oy haklarının oranı %100 oldu.

Varlığın, ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı %0,0145, işlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı %0,0429 olarak paylaşıldı.

Metemtur hisseleri (METUR), güne yatay başlayıp ardından zayıf bir performans sergiledi. Saat 16.37’de %0,28 ekside işlem gören şirket hisseleri, gün içinde 3,50 – 3,58 arasında fiyatlandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum