Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tuncay Turşucu’nun Portföyünde Hangi Hisseler Var?

Yatırımcıların yakından takip ettiği uzmanlardan biri olan Tuncay Turşucu, portföyünde hangi hisseler olduğunu paylaştı. İşte detaylar;
Tuncay Turşucu’nun Portföyünde Hangi Hisseler Var?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem yapan milyonlarca yatırımcı, portföy ve hisse yönetimi çerçevesinde güvenilir uzmanların tavsiyelerine kulak verip tercihlerini şekillendiriyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı borsa analisti Tuncay Turşucu, kendi portföyüyle ilgili açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Yatırım Finansman’da konuşan Turşucu, kendisine yöneltilen “Portföyünüzde kaç hisse var?” sorusunu yanıtladı. Bunun zaman zaman değiştiğinin altını çizen Turşucu, portföyündeki hisse sayısının 5’in altına çok düşmediğini, bazı durumlarda 11 – 12’ye kadar çıktığını ifade etti.

Portföyünde Hangi Hisseler Var?

Genelde portföyünde 7-8 hisse olduğunu dile getiren uzman, portföyünün yüzde 60 ağırlığının Koç Holding (KCHOL), Ereğli Demir ve Çelik (EREGL), Aselsan (ASELS), Ford Otomotiv (FROTO), Tofaş (TOASO) gibi her zaman büyük ve istikrarlı hisselerden oluştuğunu kaydetti.

Portföyünde kalan yüzde 30’luk kısmının small veya mid cap olarak ifade edilen büyüme hikayesi olabilecek, ateşleyebilecek hisselerden oluştuğunu açıkladı. Bu bölümdeki hisselerin sürekli değiştiğini, “Olmadı, bunlar yapamıyor” deyip farklı hisselere geçtiğini belirtti.

Turşucu, istikrarlı olan ve portföyünün büyük bölümünü oluşturan hisselerin her zaman sabit olduğunu ve çok değişmediğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.