Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JCR Avrasya Zorlu Enerji Hakkında Kredi Derecelendirmesini Yaptı

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Zorlu Enerji’nin uzun vadeli yabancı kredi notunu “BB” olarak bildirdi. Şirket hisseleri ise %1 primli seyrediyor.
JCR Avrasya Zorlu Enerji Hakkında Kredi Derecelendirmesini Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. hakkında değerlendirmesini yayımladı. Kurum, şirketin uzun vadeli uluslararası yabancı para cinsinden kredi notunu “BB” olarak açıkladı.

Not görünümü durağan olarak paylaşıldı. Açıklamada; tarife garanti mekanizması yoluyla elde edilen ABD doları cinsinden gelirlerin önemli ölçüde doğal riskten korunma olanağı sağlaması, yenilenebilir enerji üretimi ve kullanımını destekleyici devlet politikaları gibi hususların dikkate alındığı bildirildi.

Değerlendirme yapılırken ayrıca; YEKDEM aracılığıyla istikrarlı ve tahmin edilebilir gelir akışının yanı sıra yüksek EBITDA yaratma kabiliyeti, büyüyen pazarlarda çeşitlendirilmiş ve dengeli varlık portföyü, para piyasası ihraçlarıyla çeşitlendirilmiş borçlanma araçlarının etkin kullanımı, proje finansmanı yatırımları kapsamında tipik yüksek kaldıraçlı bilanço, nakit akışı riskinden korunma uygulanmasına rağmen yıl sonu karlılık performansını baskılayan net finansal giderler gibi konulara da bakıldığı belirtildi.

Şirket hisseleri günü sınırlı kazançlı bir şekilde geçiriyor.
Zorlu Enerji Hisseleri %1 Artıda Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ZOREN kodlu hisseler 29 Temmuz işlemlerine 1,77 liradan başladı. Gün içinde çok fazla değişiklik göstermedi. En fazla gördüğü fiyat 1,80 oldu. Saat 16.14 itibarıyla %1,14 artıda, 1,78 liradan işlem görüyor.

17.464.247 TL hacme sahip olan şirket hisseleri, bu hafta oldukça zayıf performans sergiledi. Haftalık kaybı %4’e yaklaştı. Aynı şekilde aylık bazda %3, yıllık %28’e yakın değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu