Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İTO/Avdagiç: İş Dünyası Toparlanma Sürecinde Kritik Rol Oynayacak

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye’nin ekonomik toparlanma ve ileriye doğru hamle atma sürecinde iş dünyasının başrolde yer alacağını söyledi.
İTO/Avdagiç: İş Dünyası Toparlanma Sürecinde Kritik Rol Oynayacak
Yorum

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Ekim ayı meclis toplantısında konuştu. Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmede bulunan Avdagiç Barış Pınarın Harekatı hakkındaki düşüncelerini de paylaştı.

Türkiye’nin başlattığı bu operasyon ile topraklarını ve sınırlarını güvence altına almaya çalıştığını söyleyerek, “Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında kahraman ordumuza, jandarma ve polis teşkilatımıza zafer diliyorum.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin ekonomik toparlanma sürecinde iş dünyasının başrol oyuncusu olacağına dikkat çekti.

Ekonomimizde olumlu gelişmelerin olduğunu ve daralmanın hız kestiğini söyledi.

İş DünyasıSon 14 ayın verilerine bakıldığında rakamların artık yukarı yönü gösterdiğini belirten Avdagiç, üretimin yeniden arttığını dile getirdi. Söz konusu iyileşmede hükümetin aldığı tedbirlerin ve teşviklerin etkisi olduğunu söyledi.

Birçok sektörde alınan tedbirlerin baz etkisiyle olumlu geri dönüşünü almaya devam edeceğimizi söyleyen İTO Başkanı, toparlanma sürecinde iş dünyasının coşkuyla katılım sağlayacağına dikkat çekti. Türkiye’nin ileri doğru hareketinde kritik yani başrol oyuncusunun iş dünyası olacağını, birlik olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını dile getirdi.

Avdagiç, ekonomiyi toparlarken aynı zamanda üretimin ve ticaret kapasitesinin de artırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Avdagiç Ekonomi YorumuİTO Başkanı son dönemde Türkiye’ye karşı birçok planın paylaşıldığını bu süreçte hükümetin devletlerarası ilişkilerde ekonomiyi ön plana çıkarmasını takdirle karşıladığını belirtti. Yaşanan jeopolitik gelişmelerin Türkiye’yi oldukça zor duruma soktuğunu fakat böylesi durumların iş dünyası için bir sınav niteliğinde olduğunu dile getirdi.

Daha önce de bu tarz süreçlere maruz kaldıklarını ve başarı ile üstesinden geldiklerini hatırlattı. Şimdi de aynı şekilde Türkiye’ye karşı yapılan hamlelerin üstesinden geleceklerini bugün kapanan kapıların yeniden açılacağını belirtti.

Şu anda dikkatlerimizi kapanan kapılara değil, açık olanlara çevirmemiz gerektiğini söyleyen Avdagiç, çaresizlik duygusuna kapılmamamız gerektiğini dile getirdi.

Barış Pınar Harekatı’nda İTO’nun 428 bin üyesiyle devletimizin ve ordumuzun yanında olduğunu söyledi.

Barış Pınar HarekatıMaddi ve manevi her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Avdagiç, milletimizin bekasının ve toprak bütünlüğün her şeyden önce geldiğini söyledi. Mehmetçiklerimizin bu mücadeleden zaferle döneceğini söyleyerek, Akdeniz’den İran’a kadar tüm güney sınırlarımızın güven altına alınacağını dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu