Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hafize Gaye Erkan için Yeni İddia: OECD Temsilcisi Olarak Atanabilir

Merkez Bankası eski başkanı Hafize Gaye Erkan’ın OECD Türkiye daimi temsilcisi olarak atanacağı öne sürüldü. Ayrıntılar geliyor…
Hafize Gaye Erkan için Yeni İddia: OECD Temsilcisi Olarak Atanabilir
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ilk kadın başkanı olan Hafize Gaye Erkan için son günlerde yeni iddialar ortaya atılıyor. Geçtiğimiz gün Erkan’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı olarak mevcut başkan Şahap Kavcıoğlu’nun yerine atanacağı öne sürülmüştü.

Bugün ise Erkan için yeni bir iddia ortaya atıldı. Merkez Bankası eski başkanı Hafize Gaye Erkan’ın, İktisadi İş birliği ve Gelişme Teşkilatı’na (OECD) Türkiye daimi temsilcisi olarak atanacağı iddia edildi.

Erkan, 8 Haziran 2023’te göreve başlamış ve Şubat ayında görevden affını isteyerek istifa etmişti. İddiaya göre Hafize Gaye Erkan’ın Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin ardından İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı’na (OECD) Türkiye Daimi Temsilcisi olarak ataması gerçekleşecek.

Paris’te görev yapacak olan Hafize Gaye Erkan, aynı zamanda Büyükelçi kadrosuna da alınmış olacak. Merkezi Paris’te olan OECD’de 37 üye ülke bulunuyor.

Eski Merkez Bankası Başkanlarından Erdem Başçı da görevini 19 Nisan 2016’da Murat Çetinkaya’ya devretmiş, OECD daimi temsilcisi olarak atanmıştı. Bu görevini de 5 yıl boyunca sürdürmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.