Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kamu Bankaları Birleşti: Tek ATM’den Hizmet Verecekler

İstanbul’da düzenlenen ve önemli isimlerin katıldığı etkinlikte 7 kamu bankasının tasarruf amacıyla tek ATM’den hizmet vereceği açıklandı. İşte detaylar;
Kamu Bankaları Birleşti: Tek ATM’den Hizmet Verecekler
HABER GİRİŞ

İstanbul Finans Merkezi’nde düzenlenen Türkiye’nin ATM Merkezi (TAM) projesinin lansmanına Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dahil olmak üzere sektörden önde gelen isimler katıldı.

Bileşim AŞ Genel Müdürü Murat Akseven, 7 kamu bankasının ATM’lerinin yer aldığı ortak bir ATM yazılımıyla yöneltilen, müşterilerin para çekme, para yatırma ve bakiye sora gibi temel fonksiyonlarla sınırlı kalmaksızın masrafsız ve komisyonsuz bir yapı üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Böylece TAM Projesinin hayata geçirildiğini ve bu proje sayesinde teknoloji ve altyapı açısından ciddi tasarruflar sağlanacağını ifade etti. Üye bankaların müşterileri şu an için 5 bin 600, yakın bir tarihte ise 19 bin TAM ATM’sine erişebilme ve işlem yapabilme imkanı elde edebileceklerini dile getirdi.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, bugün 7 bankayla hayata geçirilen bu platformun yayılarak daha farklı bankaların sisteme katılabileceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.