Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özgür Özel’den Mehmet Şimşek Eleştirisi: Bunlar IMF’nin Hayaleti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i hedef alan açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar geliyor…
Özgür Özel’den Mehmet Şimşek Eleştirisi: Bunlar IMF’nin Hayaleti
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, ekonomi yönetiminin başındaki Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e eleştirilerde bulundu. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından teşekkür ziyaretleri kapsamında Kütahya’ya giden Özel, partisinin il başkanlığında konuştu.

Özel burada yaptığı konuşmada, “Mehmet Şimşek çıkmış kemer sıkmaktan bahsediyor, tasarruftan bahsediyor, acı reçeteden bahsediyor. Evet ekonomi zor durumda ama bunu bu hale getiren ne emeklidir ne emekçidir ne çiftçidir ne de Bağ- Kur’lu esnaftır. Bunu bu hale getirip sonra bir gölge IMF programıyla kemer sıkmak, tasarruf istemek, öğretmen atamamak, bunlar IMF’nin hayaletidir.” ifadelerini kullandı.

Memlekette bir hayalet dolaştığı benzetmesinde bulunan Özel, “Bu hayalet çiftçiden, emekliden, köylüden tasarruf istiyor. Ey Mehmet Şimşek Gulyabani’ni al bizim kapımızdan, bizim penceremizden çekil. Zenginlerden iste. Artık yoksulun gırtlağına çökmenin zamanı bitti, adalet istiyoruz.” diye konuştu.

Temel tüketim maddelerinde alınan yüksek vergilere atıfta bulunan CHP lideri, “Sen vergi kaçıran yandaşlarından vergiyi topla, bu vatandaşın yakasından düşün artık. Artık vergiyi kazanandan alacaklar, garibanın yakasından düşecekler.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.