Yatırım yapmaya başla!

İngiltere Ticaret Bakanı: “Anlaşmasız Brexit için Hala Risk Var”

Birleşik Krallık, AB ile varılan taslak Brexit anlaşması ve anlaşmanın ardından gelen istifalarla sarsılmaya devam ederken İngiltere Ticaret Bakanı’ndan gelen açıklama şaşırttı.
İngiltere Ticaret Bakanı: “Anlaşmasız Brexit için Hala Risk Var”

Dünya gündemi, Birleşik Krallık’ın AB ile vardığı taslak Brexit anlaşması ve anlaşmanın ardından gelen istifalarla sarsılmaya devam ederken İngiltere Ticaret Bakanı Liam Fox da dikkat çekici yorumlarla gündeme geldi.

Buna göre İngiltere Ticaret Bakanı Fox, bugün verdiği bir demeçte anlaşmasız Brexit için hala bir risk olduğunu ve ülkenin AB’den bu şekilde ayrılmasının sonuçlarının pek iyi olmayacağını kaydetti. “Süreç boyunca hükümet bize anlaşmasız bir ayrılık için hazırlanmamızın tedbir olduğunu söyledi. Fakat biz bunun ne Avrupa Birliği ne de Birleşik Krallık çıkarına olduğunu düşünmüyoruz” diyen İngiltere Ticaret Bakanı, anlaşmasız Brexit’in olumsuz sonuçlanacağını vurguladı.

Daha açık söylemek gerekirse Fox, anlaşmasız çıkış senaryosunun İngiltere ve AB merkezli şirketler için Brexit sonrasında sürtüşmeye ve karlılık sorunlarına yol açacağını dile getirdi.

İngiltere Ticaret Bakanı Liam Fox Anlaşmasız Brexit için Hala Risk VarSonuçta İngiltere’nin AB’den ayrılması için oylama yapılalı 2 yıldan daha uzun bir süre olmuşken planlandığı gibi 29 Mart’ta gerçekleşecek ayrılığın nasıl olacağı konusundaki belirsizlik devam ediyordu. Hem Birleşik Krallık hem de diğer ülkeler, İngiltere’nin AB’den ayrılması hususunda ikiye bölünmüşken Birleşik Krallık kabinesinde yaşanan son gelişmeler fikir ayrılığının geldiği seviyeyi göstermişti.

Keza taslak Brexit anlaşmasının ardından Brexit Bakanı Dominic Raab istifa etmiş, Raab’ın istifasından birkaç saat sonra da İş ve Emeklilik Bakanı Esther McVey’in de istifa etmişti.

Brexit Bakanı Dominic Raab İstifa Etti Kaldı ki her iki istifanın arkasında da AB ile varılan anlaşma vardı ve Raab, Kuzey İrlanda için önerilen düzenleyici rejimin İngiltere’nin toprak bütünlüğü için gerçek bir tehdit olduğunu aktarmıştı.

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire de dünkü açıklamasında İngiliz politikacıların çoğunun Brexit konusunda halka yalan söylediğini düşündüğünü dile getirmişti. Tüm bunların yanında yaşanan istifaların ardından konuşan Theresa May; “bunun doğru yol olduğuna tüm hücrelerimle inanıyorum… Bu anlaşma halkın oyunu hayata geçirirken, ulusal çıkarlara da uygun” açıklamalarıyla dikkat çekmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum