Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Şansölyesi ABD’nin 1,9 Trilyon $’lık Paketini Örnek Almalı

İngiltere Şansölyesi Rishi Sunak, ekonomiyi yeniden rayına oturtmak için harcamaları 4 katına çıkarmaya çağrıldı. Söz konusu raporda ABD Başkanı Joe Biden örnek gösterildi.
İngiltere Şansölyesi ABD’nin 1,9 Trilyon $’lık Paketini Örnek Almalı
Son Güncelleme: 
Yorum

3 Mart’ta açıklayacağı bütçe öncesinde İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak’a birçok çağrı yapılıyor. Bunlardan sonuncusu da Londra merkezli düşünce kuruluşu Kamu Politikası Araştırma Enstitüsü (Institute for Public Policy Research – IPPR) oldu.

Yayımlanan rapora göre Sunak, Rishi Sunak, ekonomiyi tekrar rayına oturtmak için planlanan kriz harcamalarını dörde katlayarak 190 milyar sterlin seviyesinde çıkarmaya teşvik edildi.

Düşünce kuruluşu Sunak’ın ABD Başkanı Joe Biden’in yeni yönetiminin hırsına uyması gerektiğini bildirdi.

İngiltere 190 Milyar Sterlin Paket AçıklamalıYa da İngiltere ekonomisinin, ekonomik toparlanma oranının yaklaşık yarısı ile bir stagnasyon tuzağına düşme riskiyle karşılaşacağını savundu.

Araştırmacılar, Sunak tarafından 2021/22 mali yılı için şimdiye kadar açıklanan ekonomik desteğin, pandemiden önceki tüm İngiltere ekonomisinin değerinin yaklaşık %2’si değerinde olduğunu buldular.

Bununla birlikte ekonominin değerinin yaklaşık %8,6’sına denk gelen 190 milyar sterlin değerinde bir kurtarma planı, daha hızlı bir iyileşme sağlayacak ve iş kayıplarının sayısını yarıya indirecektir.

IPPR, Birleşik Krallık ekonomisini mümkün olan en kısa sürede yeniden başlatmak ve işletmeler, işçiler, aileler üzerindeki uzun vadeli yara izi etkilerini en aza indirmek istiyorsa İngiltere’nin ABD’deki yeni Biden yönetiminin hırsına uyum sağlaması gerektiğini vurguladı.

ABD Başkanı Joe Biden, ülke ekonomisini canlandırmayı amaçlayan 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle konuşuluyor. IPPR bu örneğe atıfla, planlanan Birleşik Krallık teşvikinin ekonominin büyüklüğüne göre ayarlanmış olarak ABD tarafından öngörülenin dörtte birinden daha az olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu